Bitcoin - Analiza

Bitcoin, jak wskazuje sama nazwa (bit – jednostka cyfrowych informacji, coin – moneta) jest cyfrową walutą, opartą na działaniu sieci rozproszonej, a przez to niezależną od konkretnego państwa lub organizacji.

Bitcoin – Analiza

Bitcoin - AnalizaIstotą bitcoina, podobnie jak innych kryptowalut, jest to, że emisja kolejnych jednostek waluty jest możliwa do wykonania przez każdego użytkownika, a jest to możliwe poprzez tzw. kopanie, czyli wykorzystywanie mocy obliczeniowej sprzętu komputerowego do wyliczania poprawnego rozwiązania algorytmu kryptograficznego. W nagrodę za wykonanie tego zadania otrzymuje się pewną ilość waluty. W związku z tym, że maksymalna ilość bitcoinów jest znana i określona z góry na etapie programowania algorytmu, który dąży asymptotycznie do spełnienia odgórnie określonej granicy, to wraz z upływem czasu i dołączaniem kolejnych górników szanse na wykopanie bitcoina przez danego górnika stopniowo stają się coraz mniejsze, ponieważ rośnie wtedy konkurencja, ale wraz z nią nie wzrasta ilość bitcoinów możliwych do wykopania w danej jednostce czasu. Pomimo tego wciąż dość popularne jest samodzielne kopanie bitcoinów, które po wykopaniu możemy spieniężyć na jednej z wielu giełd kryptowalutowych.

Innym sposobem zarabiania na kryptowalutach oprócz niestety dość mozolnego samodzielnego wydobywania jest gra na giełdzie, czyli zakup pewnej ilości jednostek bitcoin – analiza zmian kursowych – a następnie spekulacja na ich wzrostach i spadkach. Oczywiście wymaga to znacznej wiedzy oraz doświadczenia, a niekiedy również pewnej żyłki hazardzisty, ponieważ obecnie kursy kryptowalut są jeszcze mocno niestabilne i handel kryptowalutami przypomina nieco grę na tradycyjnej giełdzie akcji.

Jeśli interesuje nas taka forma zarabiania, przede wszystkim należy zawsze zachować chłodną głowę, nie napalać się na krociowe zyski na jednej transakcji i na początek wejść na giełdę z niewielkimi funduszami, pamiętając o ryzyku, że w przypadku niepowodzeń w spekulacji kursami możemy wszystko stracić. Pamiętajmy, że należy ostrożnie zarządzać posiadanymi funduszami, w miarę możliwości dywersyfikując ryzyko, dzieląc nasze inwestycje na mniejsze części, co uchroni nas przed dużymi stratami w przypadku jednej błędnej decyzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here