Aktualny kurs Bitcoina

Przełom 2008 i 2009 roku był okresem, kiedy rozpoczęła się niejako era kryptowalut. To własnie wtedy w odpowiedzi na szalejący kryzys na światowych giełdach (ale głównie tych w Stanach Zjednoczonych) powstały pierwsze kryptowaluty, które jednak nie stały się tak popularne jak Bitcoin. Mimo, że na świecie istnieje obecnie kilkadziesiąt tysięcy różnych kryptowalut, to jeżeli zapytamy się przeciętnego zjadacza chleba, który w jakimś tam stopniu jest zaznajomiony z internetem i ogląda też główne wydania różnych dzienników telewizyjnych, o to żeby wymienił jedną kryptowalutę którą zna, to 99 na 100 osób pierwsze co wymieni, to właśnie Bitcoin.

Kryptowaluta ta została stworzona w 2009 roku przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Do dzisiaj nie wiadomo nawet jakiej narodowości jest twórca bitcoina. Jedyne co o nim wiemy, to to że w 2011 roku zrezygnował on z różnych powodów (m.in z powodu licznych ataków hakerów na przelewy wykonywane w bitcoinach) z udziału w projekcie tej kryptowaluty.

Aktualny kurs Bitcoina

Aktualny kurs BitcoinaTo co sprawiło, że bitcoin jest obecnie tak ekstremalnie popularny, to bez wątpienia jego bardzo wysoki kurs. Aktualny kurs Bitcoina wynosi ponad 38 tysięcy złotych, a nie jest to nawet rekordowy kurs tej kryptowaluty. Oznacza to więc, że jeżeli ktoś 10 lat temu kupił 30 bitcoinów za 30 dolarów, co jest ówczesną równowartością kwoty około 100 złotych, to jest on obecnie milionerem i to posiadając zaledwie trzydzieści bitcoinów.

Bitcoiny mają wiele zalet, które sprawiają że są lepszym typem waluty niż tradycyjna waluta taka jak na przykład dolary. Najważniejszym atutem bitoina jest fakt, że każdy przelew wykonany przy użyciu bitcoinów (i każdej innej kryptowaluty) nie posiada żadnych pośredników w postaci banków. Oznacza to, że każda taka transakcja pozbawiona jest jakichkolwiek prowizji. Drugą zaletą wynikającą z tego faktu jest to, że przelewy wykonywane przy użyciu bitcoinów są błyskawiczne – wszystko to dzięki temu, że każdy przelew nie jest autoryzowany przez żadnego pracownika banku. Gdybyśmy chcieli przelać komu milion złotych w postaci bitcoinów, to zrealizujemy taki przelew w ciągu kilku sekund. Gdybyśmy chcieli to zrobić przy pomocy banku, to autoryzacja takiego przelewu mogłaby potrwać nawet tydzień.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here