1 bitcoin ile to pln

Bitcoin jest najlepiej rozpoznawalną wirtualną walutą. To on zapoczątkował popularność kryptowalut. Obecnie ich ilość wynosi ponad 2000 różnych tzw. altcoinów. Cała idea opiera się na działaniu kryptografii i skomplikowanych obliczeń komputerowych odpowiadających za każdą monetę i transakcję. Wszystkie dane o walutach, użytkownikach oraz dokonywanych rozliczeniach są szyfrowane. Za dany portfel może odpowiadać jedynie jego właściciel, lub osoba mająca dostęp do klucza prywatnego przypisanego do danego konta. Kluczem może być oprogramowanie na smartfonie, komputerze, lub fizyczne urządzenie.
Początki bitcoina sięgają 2009 roku. Wówczas to, osoba lub ich grupa ukrywająca się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto ogłosiła światu powstanie pierwszej witrualnej waluty jaką był Bitcoin. Cała idea została przedstawiona w dokumencie opisującym sposób działania kryptowaluty. Do głównych założeń należy, brak możliwości wywołania inflacji ze względu na określoną z góry liczbę jednostek kryptowaluty (która będzie wynosiła 21 000 000), czy zwiększanie z czasem trudności wydobycia.

1 bitcoin ile to plnDo „kopania” kryptowalut” używa się obecnie specjalnych urządzeń nazywanych koparkami, a osoby je wydobywające „górnikami”. Na początku możliwe było wydobywanie waluty nawet na domowym komputerze, jednak obecnie trudność wydobycia monety jest tak duża że nie jest to opłacalne ze względu na wysokie koszty energii elektrycznej i małą moc obliczeniową domowych komputerów w stosunku do koparek. Ze względu na wzrost trudności wydobycia jak i z góry ustaloną liczbę monet, użytkownicy sieci twierdzą, że w długim okresie czasu cena bitcoina musi rosnąć.

1 Bitcoin ile to PLN

Kurs bitcoina jest głównie podawany w dolarach amerykańskich, ponieważ jest to główna waluta to rozliczeń międzynarodowych. Również w niej rozliczane są kontrakty np. na ropę naftową czy złoto. Jednak tak samo jak inne towary cenę można w prosty sposób odnieść do złotówki. Cena jednego bitcoina wynosi trochę poniżej 10 000$ dolarów. Dla osób zastanawiających się 1 bitcoin ile to pln odpowiadamy, że obecnie jest to około 38 000zł. Cena jednak dynamicznie się zmienia. Na początku roku było to około 25 000zł, ale np. w grudniu 2017 cena wynosiła nawet 70 000zł.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here