Pracujmy w piekarni

Jak cudownie pachnie świeży chleb o poranku. Albo drożdżówki z serem, makiem czy jabłkiem. Moglibyśmy każdego dnia wdychać te cudowne aromaty i zachwycać się tym, co powstaje w piekarni. Na pewno byłaby to dla nas praca marzeń. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby stała się prawdą. W takim razie zastanówmy się nad tym, czy praca w piekarni jako piekarz nie jest przypadkiem dla nas? W końcu od wielu lat widzimy, że ogromną radość sprawia nam przygotowywanie różnego rodzaju wypieków. Wręcz uwielbiamy tworzyć niesamowite ciasta, ciasteczka i różne wzory, którymi je ozdabiamy. Już nieraz i nie dwa słyszeliśmy od rodziny i znajomych, że powinniśmy się tym zająć zawodowo. W takim razie może pomyślmy nad stworzeniem własnej piekarni, gdzie będziemy tworzyć cudowne dzieła na zamówienie. W końcu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić.

Jednak powinniśmy zacząć od samego początku, czyli od tego, jak w ogóle się zabrać za stworzenie takiej firmy. Przecież sama nie powstanie. Przyda się przy tym nasza pomoc.

Dobrze, zatem zacznijmy od samego początku. Potrzebujemy miejsca, nazwy i finansów na rozkręcenie działalności. Jak widać wszystko sprowadza się do zrobienia dobrego planu. Od tego zacznijmy. Najlepiej wykorzystać do tego mapy myśli. Będziemy mieli wszystko przejrzyście i na pewno nie pogubimy się w swoich pomysłach, a do tego z łatwością dopiszemy różne rzeczy potem.

Może zacznijmy od nazwy. Najlepiej, żeby kojarzyła się z tym, co będziemy robić. Jeśli będzie to wypiekanie chlebów i bułek, to nawiążmy do tego w nazwie. Niech to będzie piekarnia taka a taka. Albo też cukiernia, jeśli bardziej chcemy pójść w kierunku ciast i ciasteczek. W końcu to też uwielbiamy robić, więc dlaczego nie mielibyśmy też tego połączyć. Będziemy zatem tworzyć wspaniały chleb i piękne ciasta. To nas na pewno zadowoli.

Jeśli już mamy to, to następną rzeczą, za jaką powinniśmy się wziąć, jest przeprowadzenie dokładnej analizy swot. Pewnie wiele osób już o niej słyszało, ale sądzę, że i tak warto przypomnieć, o co w niej dokładniej chodziło. Mianowicie chodzi i przyjrzenie się swoim mocnym i słabym stronom. Powinniśmy przemyśleć to, czy naprawdę opłaca się stworzyć nasz biznes, czy może konkurencja jest zbyt duża i o wiele lepiej przenieść się gdzie indziej. Naprawdę można z niej wynieść naprawdę wiele, jeśli się ją oczywiście dobrze sporządzi.

Gdy już mamy te sprawy z głowy, to możemy wziąć się za kolejne etapy, a trzeba przyznać, że zostało ich jeszcze całkiem sporo. Jednak może skupmy się na reklamie. Przydałaby się nam odpowiednia strona internetowa, na której będą wszelkie informacje na temat naszego biznesu, dzięki temu klienci będą zawsze wiedzieli z kim mają do czynienia i czego mogą po nas oczekiwać. W takim razie nie zapomnijmy tam wspomnieć o naszych usługach i o niczym, co naszym zdaniem będzie istotne. Gdy już przejdziemy przez wszystkiego etapy, to w końcu praca w piekarni stanie się prawdziwa. Będziemy mogli zacząć pracę i świetnie bawić się przy naszym ulubionym zajęciu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here