pielęgniarka

Obecnie istnieje dość duży wybór miejsce pracy dla pielęgniarek, ponieważ taki zawód przechodzi deficyt. Dotyczą zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego. Oznacza to, że jeżeli zastanawiamy się nad podjęciem pracy w takim zawodzie, nie powinniśmy mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Być może dobrym pomysłem jest otworzenie własnego gabinetu? Gdzie najlepiej szukać pracy etatowej? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/pielegniarka-na-samozatrudnieniu-czy-pielegniarka-na-etacie/

Specjalizacje zawodowe pielęgniarki

Już po ukończeniu studiów jesteśmy gotowi do pracy jako pielęgniarka ogólna. Jednak możemy przeznaczyć więcej czasu na swój rozwój oraz wyrobić sobie specjalizacje. Można zrobić to przez odbicie dodatkowego szkolenia. Specjalizacji jest sporo. Może być to między innymi chirurgia, anestezjologia, epidemiologia, neurologia, onkologia, pediatria. Dodatkowo pielęgniarstwo operacyjne, opieki długoterminowe, rodzinne czy środowiskowe również są częścią trudnego wyboru.

Gdzie szukać pracy jako pielęgniarka?

Odpowiedź z jednej strony może wydawać się nie pomocna, ale pracy należy szukać wszędzie tam, gdzie pielęgniarka jest potrzebna. Nie ma w tym nic zaskakującego. Jako pielęgniarka znajdziesz zatrudnienie przede wszystkim w placówkach służby zdrowia takich jak szpitale, ośrodki, prywatne i publiczne gabinety lekarskie. Dodatkowo pielęgniarka może znaleźć zatrudnienie w szkole, na uczelni, w instytucjach edukacyjnych czy kulturalnych lub sportowych. Istnieje również metoda na odnalezienie siebie w pracy pielęgniarki jako przedsiębiorca.

Właśnie gabinet pielęgniarski

Jeżeli posiadasz prawo do wykonywania zawodu oraz minimum 2 lata praktyki, to śmiało możesz wziąć wszystko w twoje ręce i założyć własny gabinet pielęgniarski. Może on istnieć w formie samozatrudnienia lub jako spółka z kilkoma koleżankami po fachu. Do Twoich prac będą należały podobne prace do pielęgniarki gabinetowej oraz środowiskowej, z tym że robisz wszystko na swój rachunek. Wiele pielęgniarek zakłada swoją spółkę wraz z lekarzem. W ten sposób czerpią oni wspólne zyski z prowadzenia gabinetu. Wówczas podlegamy kontroli Izby Pielęgniarek i Położnych oraz sanepidowi. Aby lokal działał takie jak należy, musi spełniać wszystkie czynniki oraz być dostosowany do prowadzenia działalności leczniczej. W nim musi być zachowana czystość i ergonomiczność. Dodatkowo musi on być przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Prowadząc własny gabinet musisz pamiętać o tym, że sam musisz zapracować sobie na jego renomę.

Zobacz też: http://perimet.pl/jak-wyglada-praca-pielegniarki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here