5 sposobów na sfinansowanie samochodu do celów prywatnych

W codziennym życiu samochód często jest niemal niezbędny np. do dojazdów do pracy, podwiezienia dziecka do szkoły czy też wygodnego przewiezienia produktów z supermarketu. Jednocześnie zakup pojazdu to często niemałe obciążenie dla domowego budżetu. Z tego powodu warto dobrze przemyśleć sposób finansowania takiej inwestycji. Sprawdź, jakie opcje są dostępne dla osób fizycznych.

Leasing konsumencki

Nadal dość niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że leasing pojazdów nie jest zarezerwowany jedynie dla firm. Z takiej oferty może skorzystać również osoba, która nie prowadzi działalności gospodarczej. Leasing konsumencki Volkswagen Financial Services może być sposobem na sfinansowanie zarówno nowego, jak i używanego samochodu. Uzyskanie go jest łatwiejsze niż wzięcie kredytu. Ponadto prywatny leasing nie powinien obniżyć zdolności kredytowej, co mogłoby być przeszkodą dla osób planujących np. zakup mieszkania. Samochód nie jest własnością leasingobiorcy, ale przeważnie istnieje możliwość wykupu po zakończeniu umowy.

Wynajem długoterminowy

Taka forma finansowania pojazdu może przeważnie być uznana za formę leasingu. Sporą zaletą wynajmu długoterminowego samochodu jest to, że wszystkie standardowe koszty są już wliczone w raty. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą przejmować się np. opłatami za podstawowe ubezpieczenie czy też przegląd auta. W tym przypadku również firma wynajmująca jest właścicielem pojazdu. Niekiedy możliwa jest opcja wykupu samochodu po zakończeniu okresu trwania umowy. Należy też liczyć się np. z rocznym limitem kilometrów.

Kredyt bankowy

Jeśli osoba fizyczna chce zostać właścicielem samochodu, to warto rozważyć wzięcie kredytu w banku. W tym przypadku można liczyć na kilka opcji do wyboru. Sporą popularnością cieszą się kredyty celowe. W takiej sytuacji otrzymaną gotówkę można przeznaczyć wyłącznie na cel określony we wniosku, czyli np. na zakup samochodu. Ponadto możliwe jest skorzystanie z kredytu gotówkowego z możliwością przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Można też wybrać kredyt pod zastaw pojazdu, który w tym przypadku może być własnością banku do momentu spłacenia wszystkich rat.

Pożyczka pozabankowa

Niekiedy można nie mieć zdolności kredytowej pomimo dobrej sytuacji finansowej. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku może być pożyczka z instytucji pozabankowej, która niekoniecznie musi być dość ryzykownym parabankiem. Istnieje wiele firm pożyczkowych, które na zupełnie normalnych warunkach mogą pomóc w sfinansowaniu zakupu wymarzonego pojazdu np. w ramach pożyczki pod zastaw.

Własne oszczędności

Jeśli istnieje możliwość zapłacenia za samochód własnymi oszczędnościami, to niekiedy warto rozważyć taką opcję. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnego zadłużenia czy też comiesięcznych opłat. Jest to jednak raczej rozwiązanie dla osób, które po zakupie pojazdu nadal będą mieć na koncie tzw. poduszkę finansową. Pozbycie się wszystkich oszczędności może bowiem być dość ryzykownym posunięciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here