Bitcoin – wiadomości

Kryptowaluta, jaką jest Bitcoin, to prawdziwa rewolucja w świecie wirtualnym i finansowym. Początkowo nikt się nie spodziewał, że może być to prawdziwy środek płatniczy i Bitcoin został stworzony tylko i wyłącznie na potrzeby poszukiwaczy, którzy byli miłośnikami wirtualnej monety. Wartość bitcoina jednak niesamowicie wzrosła i obecnie jest to pełnoprawny środek płatniczy, ale też nie wszędzie. Na przykład w Polsce, kraju europejskim na rynku finansowym ta waluta nie pełni takiej samej roli, jak rzeczywiste pieniądze. Bitcoin może być w Polsce traktowany jedynie jak obligacje, czyli jako środek w którym można lokować rzeczywiste pieniądze, ale nie można używać go do płacenia.

Bitcoin – wiadomości

Bitcoin – wiadomościWarto znać najnowsze doniesienia że światowych rynków walutowych, żeby orientować się jak stoi ta kryptowaluta i jaką obecnie ma wartość. Jak wynika z najnowszych doniesień, waluta ta osiąga rekordowe wartości, do których przyczyniły się spekulacje giełdowe. Od kiedy kryptowaluta ma realne powiązanie z rynkiem finansowym, jej wartości stale rośnie, ale ostatnio osiągnęło rekordowe wartości. Bitcoin jest środkiem płatniczym w wielu krajach, co oznacza, że można nim płacić tak jak innymi monetami. Na przykład robiąc zakupy przez internet, zamiast korzystać z pieniędzy w walucie danego kraju, które mamy zgromadzone na koncie bankowym, można sięgnąć do portfela finansowego, w którym znajduje się Bitcoin i w ten właśnie sposób zapłacicie za swoje zakupy. Szczęśliwcy, którym udało się w różny sposób wykopać tę monetę w dobrym momencie, czyli na samym początku jej funkcjonowania, nieźle się na tym dorobili.

W czasach, gdy Bitcoin był jeszcze możliwy do wykopania nie wiązało się to z nakładem finansowym, wystarczyło tylko zastosować odpowiednie oprogramowanie i mieć trochę szczęścia oraz podstawową wiedzę na ten temat i można bo wykopać kryptowalutę. Nikt się wtedy jeszcze nie spodziewał, że osiągnie ona takie rozmiary jeśli chodzi o jej wartość. Ten, kto śledzi wiadomości związane z rynkiem kryptowalut, ten wie, że jest to dochodowy biznes i warto być posiadaczem bitcoina. Nie wiadomo, jak rozwinie się ten temat w przyszłości ale z pewnością można na tym tylko zyskać i to spore sumy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here