Kto udzieli mi pożyczki, jeśli mam spore długi

Dodatkowe środki z banku

Niezależnie od tego czy staramy się o kolejny zwykły kredyt gotówkowy czy może o konsolidację kredytem bankowym, możemy się rozczarować. Chcemy czy nie, niestety musimy przyznać, że bank każdorazowo i bardzo dokładnie weryfikuje potencjalnego kredytobiorcę. Aby otrzymać kredyt w banku musimy legitymować się odpowiednią zdolnością kredytową. Oznacza to między innymi sprawdzenie pod kątem aktualnych zobowiązań, a także historii kredytowej.

To co nie raz już podkreślaliśmy to fakt, że banki nie są instytucjami charytatywnymi. Zanim zdecydują się pożyczyć komuś środki sprawdzają czy jest on godnym zaufania partnerem, wywiązuje się z zawartych umów i czy stać go na spłatę. Jeśli więc mamy na swoim koncie zbyt duże zadłużenie w ocenie banku, nasze szanse na kredyt w banku spadają. Jeśli dodatkowo nasza historia w BIK nie jest pozytywna, będziemy mieli jeszcze większe problemy.

Doradca kredytowy pomoże nam w banku

Aby zwiększyć swoje szanse na kredyt dla zadłużonych swoje pierwsze kroki powinniśmy skierować do profesjonalnego doradcy kredytowego nie związanego z żadnym bankiem https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-dla-zadluzonych/. To osoba, która jeszcze przed wizytą w placówce pomoże nam poprawić zdolność kredytową. W oparciu o dokładną analizę naszej sytuacji finansowej zweryfikuje do jakiego banku warto zwrócić się z wnioskiem o kredyt. To co najważniejsze, tylko profesjonalny doradca może prowadzić negocjacje z osobą decyzyjną w banku i otrzymać wstępną decyzję, jeszcze przed złożeniem formalnego wniosku. To nie tylko większe szanse na kredyt w banku, ale także na lepsze warunki kredytowania. Warto więc skorzystać z pomocy.

Jeśli nie bank, to kto udzieli mi pożyczki dla zadłużonych

Niestety, jak pokazuje praktyka nie każdemu dane jest otrzymać finansowanie w banku. Jednak to nie koniec naszych możliwości. Jeśli mamy spore długi, a bank odmówił nam kredytu, w dalszym ciągu możemy starać się o pożyczkę dla zadłużonych. Instytucje pozabankowe powstały z potrzeby wypełnienia luki jaka pojawiła się na rynku finansów. Widząc zapotrzebowanie na produkty finansowe wśród osób, które niekoniecznie mogą pochwalić się dobrą zdolnością kredytową, powstają coraz to nowe firmy pożyczkowe. Te w przeciwieństwie do banków, znacznie chętniej udzielają pożyczek osobom zadłużonym. Jeśli w banku orzymałeś decyzję odmowną, nie oznacza to, że firme pożyczkowa nie kredytuje ci środków.

Jednakże, ze względu na spore ryzyko, związane z pożyczaniem pieniędzy osobom z dużymi długami, pożyczki są znacznie droższe od kredytów. W praktyce może okazać się jednak, że pożyczka dla zadłużonych to jedyny sposób na zebranie potrzebnej gotówki. Dlatego i z tego typu rozwiązań korzysta wiele osób. To co najważniejsze, to fakt, że nigdy nie można zapominać o tym z czym wiąże się pożyczanie pieniędzy. Niezależnie czy to kredyt, czy pożyczka, a także ile kosztuje, zawsze, ale to zawsze, musimy oddać to co pożyczyliśmy. Dlatego tak ważne jest dokłądne przeanalizowanie swojej sytuacji i zastanowienie się czy stać nas na kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here