Co to jest bitcoin

Najpopularniejszą kryptowalutą jest obecnie bitcoin. Co to jest bitcoin? To wirtualna waluta cyfrowa, która jest tworzona i przechowywana w sposób elektroniczny. Nie jest drukowany, w związku z czym nie ma formy fizycznej, jak np. złotówka. Zanim zaczniemy się nim posługiwać, musimy założyć własny wirtualny portfel. Tam też go potem przechowujemy. Jego liczba jest ograniczona i wynosi 21 milionów bitmonet.

Gdzie możemy nabyć bitcoiny?

Co to jest bitcoinBitcoiny możemy kupić w internetowym lub stacjonarnym kantorze. W kantorze stacjonarnym nabywamy je za gotówkę, a sam przebieg transakcji jest dość prosty – w zasadzie wszystko odbywa się jak w każdym tradycyjnym kantorze. Warto zaznaczyć, że kantory stacjonarne znajdziemy tylko w dużych miastach, np. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie. A zatem dostęp do nich jest dość ograniczony. Dużo łatwiej będzie nam dotrzeć do kantorów internetowych. Tutaj dokonując zakupu przesyłamy pieniądze na odpowiedni rachunek bankowy, po czym kupione przez nas bitcoiny zostają przekazane do naszego wirtualnego portfela. Jeśli chcemy natomiast je wymienić na złotówki – to przesyłamy środki na adres portfela, który zostanie wskazany przez kantor, a ten przekazuje nam odpowiednią kwotę w złotówkach. Nie jest to zbyt skomplikowane i nie wymaga fachowej wiedzy. Poruszanie się po kantorze internetowym jest raczej intuicyjne i niezbyt kłopotliwe.

Czym jest giełda kryptowalut?

Jeśli chcemy zarobić na bitcoinach i szukamy naprawdę dobrych okazji, to warto pomyśleć o giełdzie kryptowalut. Na giełdzie ceny kupna i sprzedaży są kształtowane przez użytkowników, szybko się zmieniają i są dynamiczne. Dodatkowo różnią się pomiędzy giełdami, jeśli zatem ktoś poświęci odrobinę czasu i energii na obserwację – może kupić bitcoiny po naprawdę korzystnej cenie. Z uwagi na to, że giełdy kryptowalut nie posiadają organu regulującego – same ustalają kursy. Dlatego też różnice w cenie bywają całkiem spore. Możemy też kupować bitcoiny na jednej giełdzie, gdzie akurat mają niższą cenę, a następnie sprzedawać na innej giełdzie, gdzie cena jest wyższa i zarazem korzystniejsza dla nas.

Kryptowaluty, w tym bitcoin – mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników, ale faktem jest, że ich popularność wciąż rośnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here