Bitcoin – zarabianie

Dosłownie kilka dni temu w mediach gruchnęła po raz kolejny wiadomość – Bitcoin osiągnął kurs powyżej dziesięciu tysięcy dolarów. Z jednej strony pojawiły się nagłówki o bańce spekulacyjnej, z drugiej zaś – przewidywania o dalszym wzroście kursu. I jak zwykle w takich sytuacjach pojawiło się pytanie, czy na wzroście kursu Bitcoina da się zarobić.

Bitcoin – zarabianie

Bitcoin – zarabianiePamiętać oczywiście trzeba, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła „Bitcoin – zarabianie” i zastosowanie się do znalezionych porad nie wystarcza. Zwłaszcza, że wiele osób wie, jak sprzedać komuś kurs zarabiania na kryptowalutach, a niekoniecznie jak zarobić na samych walutach. Nowi użytkownicy Bitcoina przyciągani są często historiami o tym, jak to ktoś znalazł lub kupił swojego pierwszego Bitcoina kilka lat temu za niewielkie pieniądze, a później sprzedał z gigantycznym zyskiem. Pamiętać trzeba jednak, że takie historie miały miejsce, gdy waluta ta kosztowała kilka lub kilkaset dolarów, a nie kilka tysięcy. Dlatego warto zachować chłodną głowę wchodząc na rynek kryptowalut.

Zarabianie na zmianie kursu

Po pierwsze warto pamiętać, że Bitcoin podlega podobnym prawom jak inne waluty. Jego kurs może zmienić się z dnia na dzień, a sama specyfika waluty – brak banku centralnego, który nieco koryguje kurs – sprawia że możemy zarówno zarobić, jak i stracić z minuty na minutę duże pieniądze. Część ludzi kupuje Bitcoiny prawie wyłącznie w celu późniejszej odsprzedaży. Czekają na spadki kursu, by kupić walutę, a po wzroście jej kursu nagle ją sprzedają. Oczywiście wpływa to na spore wahania kursu waluty, przez co handel kryptowalutami jest nieco bardziej ryzykowny, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają.

Warto na pewno zapomnieć o samodzielnym kopaniu kryptowalut. Boom na tego typu formę zdobywania tej kryptowaluty minął dobrych kilka lat temu. Z jednej strony przyczyną była rosnąca liczba osób, które w ten sposób próbowały zarobić, z drugiej – rosnąca profesjonalizacja sceny. Niewiele osób było stać na profesjonalne zestawy do „produkcji” kryptowalut. Oczywiście, nie ma sensu Bitcoinem straszyć. Jest to bowiem najbardziej znana w tym momencie kryptowaluta i nadal można na niej zarobić pieniądze. Pamiętać jednak trzeba o ostrożności oraz dokładnym zapoznaniu się z rynkiem. Inaczej możemy stracić zainwestowane środki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here