Bitcoin - Wartość

Kryptowaluty (nazywane inaczej również wirtualną walutą lub walutą internetową) to nic innego jak rodzaj waluty, który oparty jest na mechanizmach kryptograficznych. Oznacza to, że wszystkie transakcje i zapisy waluty odbywają się w sposób zaszyfrowany i tajny. Oprócz tego kryptowaluta nie posiada żadnego fizycznego nośnika tak jak w przypadku tradycyjnej waluty (czyli na przykład banknotów, monet czy czeków), jest ona za to zapisywana na specjalnych kontach internetowych. Z tego też powodu większość państw nie uznaje kryptowaluty za oficjalną jednostkę płatniczą czy też walutę, ale mimo tego większość kryptowalut da się wymienić na prawdziwą walutę, na przykład dolary lub złotówki.

Bitcoin – Wartość

Bitcoin - WartośćNa świecie istnieje obecnie setki różnych kryptowalut, ale zdecydowanie najwięcej medialnego szumu da się zaobserwować wokół jednej, a mianowicie Bitcoina. Bitcoin – wartość tej waluty w 2009 roku wynosiła mniej niż jednego dolara, a obecnie jeden bitcoin posiada wartość ponad 38 tysięcy polskich złotych, a nie jest to nawet największa wartość, jaką ta bardzo popularna kryptowaluta osiągnęła.

Bitcoiny posiadają bardzo wiele zalet, których nie sposób znaleźć w tradycyjnej walucie. Jednym z nich jest na przykład brak pośredników. Oznacza to, że każda transakcja wykonana za pośrednictwem bitcoinów nie jest obsługiwana przez żaden bank, a same transakcje są anonimowe dzięki szerokiemu szyfrowaniu. Dzięki temu transakcje te są pozbawione jakichkolwiek prowizji, które w przypadku niektórych banków potrafią wynosić nawet kilka procent, szczególnie w przypadku transferów dużych sum pieniędzy.

Drugą niepodważalną zaletą bitcoinów jest szybkość i łatwość z jaką można dokonywać transakcji

W przypadku tradycyjnej waluty wysyłanej za pośrednictwem banków, czas jaki jest potrzebny żeby pieniądze dotarły na konto drugiej osoby, wynosi nierzadko nawet kilka długich dni roboczych. Jest to spowodowane wymogiem weryfikacji każdej większej transakcji przez pracowników banku. Każda taka transakcja musi być dodatkowo potwierdzona podpisem pracownika weryfikującego przelew.

W przypadku bitcoinów, które nie są w żaden sposób przez nikogo weryfikowane, ten problem nie występuje i każda transakcja zostaje wykonana w przeciągu zaledwie kilku sekund.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here