Bitcoin – Waluta

Bitcoin – waluta ta w ciągu ostatnich 10 lat w sposób całkowity zrewolucjonizowała nasze postrzeganie tego czym jest waluta, jak ona działa i jaką może mieć wartość.

Czym jest kryptowaluta?

W największym skrócie jest to elektroniczna waluta, która jest przesyłana przy użyciu metod szyfrowania. Oznacza to, że każda transakcja jest szyfrowana, a tym samym anonimowa. Oprócz tego same przelewy dokonywane są bez uczestnictwa jakichkolwiek pośredników, dzięki czemu nadawca nie musi płacić żadnej prowizji.

Bitcoin – Waluta

Bitcoin powstał w 2009 roku na fali powstawania wielu innych tego typu kryptowalut, które zaczęły być tworzone przez niezależnych ekonomistów i programistów w odpowiedzi na trwający kryzys na światowych giełdach z 2007 i 2008 roku. Oczywiście nie były to pierwsze próby stworzenia elektronicznej waluty, ponieważ pierwsze przymiarki do kryptowalut sięgają jeszcze końca lat 90 dwudziestego wieku.

Bitcoin – WalutaBitcoina stworzył mężczyzna kryjący się pod internetowuym pseudonimem Satoshi Nakamoto, co może sugerować, że twórca popularnej kryptowaluty Bicoin był Japończykiem, jednak są to jedynie spekulacje, których niestety do dziś nie udało się nikomu potwierdzić. Twórca Bitcoina wycofał się z projektu po zaledwie 2 latach od daty stworzenia kryptowaluty. Wiele mówi się, że było to spowodowane wielką falą krytyki wymierzoną w kierunku bitcoina. Wszystko to było spowodowane licznymi atakami hackerskimi wymierzonymi w transakcje kryptowalutą. Wiele z nich były udane, co sprawiło, że setki osób straciły swoje pieniądze. Na szczęście obecnie szyfrowanie przelewów bitcoinów jest o wiele bardziej zaawansowane, a tym samym szansa ataku na nasze konto jest bardzo niewielka, wręcz niemożliwa.

W 2010 roku Bitcoin kosztował zaledwie jednego dolara

Był to też rok w którym utworzona została pierwsza giełda Bitcoina w Polsce, co było niejako historycznym momentem rozpoczęcia ery Bitcoin w polskim internecie.

Obecnie, w 2020 roku, po ponad dekadzie od stworzenia Bitcoina, jest to nadal najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, która rozbudza wyobraźnię każdego. Aktualna cena Bitcoina wynosi ponad 38 tysięcy złotych. Oznacza to, że każdy kto jeszcze 10 lat temu zainwestował w tę kryptowalutę zaledwie niecałe 30 dolarów, dziś jest już milionerem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here