Najszybszy Internet w Poznaniu

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dobrze rozwinięte jest dane miasto pod względem technologicznym, sprawdź, jaki możesz znaleźć tam Internet. Poznań pod tym względem może się pochwalić nie lada osiągnięciami, a oferty na superszybki Internet, jakie znajdziesz w tym mieście, są bardzo atrakcyjne.

Szybki Internet? Poznań nie ma z nim problemów

Wśród polskich miast Poznań znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o dostęp do Internetu. A dzieje się tak dlatego, że w tym mieście położono bardzo rozległą infrastrukturę światłowodową. Światłowody to nowoczesny rodzaj przewodów, które pozwalają na szybki przesył informacji za pomocą wiązki światła. Są dużo szybsze niż wcześniej stosowane druty miedziane, a do tego bardziej stabilne i odporne na działanie czynników zewnętrznych, jak warunki atmosferyczne. Zatem jeśli chodzi o Internet, Poznań jest i szybki, i niezawodny.

Do podpięcia światłowodu potrzebne są odpowiednie przewody i nie w całej Polsce jest to możliwe, ponieważ ciągnięcie nowego światłowodu dla pojedynczego klienta nie jest w tej chwili opłacalne. Na szczęście Poznań jest już w dużej mierze pokryty światłowodami i dzięki temu można korzystać z bardzo szybkich łącz.

Internet symetryczny

Jeśli chcemy wybrać faktycznie najlepszy Internet, będzie on nie tylko światłowodowy, ale także symetryczny. Niestety nie każde łącze światłowodowe jest symetryczne – w zasadzie takie rozwiązanie nadal stanowi mniejszość, choć w Poznaniu można się na nie natknąć. Łącze symetryczne to takie, w którym uzyskujemy tę samą prędkość wysyłania i pobierania danych. Zwykle w ofertach operatorów Internetu pokazywana jest tylko prędkość pobierania, która w łączach asymetrycznych jest zawsze wyższa od prędkości wysyłania. Natomiast im bardziej symetryczne łącze, tym płynniej będzie ono działało.

Kiedy łącze symetryczne jest wskazane przede wszystkim? Wtedy, gdy często wysyłamy duże pliki. Będzie to więc szczególnie przydatna cecha, jeśli szukamy Internetu do biura, gdzie pracować będziemy w chmurze, albo kiedy chcemy prowadzić transmisje na żywo lub wgrywać filmy wysokiej na kanały typu YouTube.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here