Centrum seniora we Wrocławiu

0
1251

Troska o zdrowie zajmuje czas coraz większej ilości osób. Postęp technologiczny jaki dokonał się na przestrzeni ostatnich lat powoduje, że trzeba szczególnie mocno zwracać uwagę na środki, które należy przedsięwziąć, aby stać się osobą długowieczną i cieszyć się zarówno dobrym nastrojem fizycznymi, jak i psychicznym.

Grupą ludzi, która szczególnie potrzebuje wysokiej jakości usług zdrowotnych, są osoby starsze. Jest to z jednej strony spowodowane brakiem wiedzy na temat nowoczesnych i innowacyjnych technologii, a z drugiej strony także większą podatnością na przewlekłe choroby. Dla takich właśnie osób skierowane jest wrocławskie centrum seniora.

Dobre Centrum seniora

Wrocławskie centrum seniora to klinika skierowana dla osób starszych, które potrzebują pomocy zarówno w przypadku chorób, jak i również na tle mentalnym. Jest bowiem bardzo istotne, aby specjalista nie tylko był w stanie zdiagnozować przypadłość, ale i umieć zaopiekować się starszą osobą. Jest to spore wyzwanie ze względu na to, że mamy do czynienia z kimś, kto jest znacznie starszy.

Jednak doświadczenie w pracy z seniorami procentuje i pozwala w przyszłości lepiej zrozumieć ich uczucia i wczuć się w ich emocje. Domowa atmosfera jest bardzo istotna dla osób w podeszłym wieku. Dlatego oprócz specjalistycznej diagnostyki oraz konsultacji na najwyższym poziomie, wrocławskie centrum seniora oferuje również inne atrakcje pozwalające się zintegrować seniorom – np. wycieczki turystyczne, czy przeróżne aktywności fizyczne.

Wsparcie mentalne i medyczne w centrum Seniora

Zarówno specjalistyczna konsultacja, jak i diagnostyka są równie istotne. Jak zostało już wcześniej wspomniane – aby móc współpracować ze starszym pacjentem należy nie tylko posiadać wiedzę na temat jego choroby, ale i wiedzieć, jak z nim postępować, w jaki sposób rozmawiać i ile czasu mu poświęcić oraz jakie przedsięwziąć w tym celu środki, np. jakie wydarzenia organizować.

Bardzo istotny jest jednak także transport sanitarny. Szczególnie tyczy się to osób przewlekle chorych, których stan jest ciężki i potrzebują profesjonalnego przewiezienia z miejsca na miejsce. Dlatego warto w tym celu zorganizować karetkę, która zapewni poszkodowanemu komfort oraz bezpieczeństwo, a także, w którym znajdą się innowacyjne urządzenia medyczne.

Wyspecjalizowany personel powinien specjalizować się także w opiece domowej i stacjonarnej, która wymaga szczególnie dużo empatii i cierpliwości.

Ceny – wrocławskie centrum seniora

Pobyt w centrum seniora we Wrocławiu wiąże się z wydatkami. Najczęściej cena uzależniona jest od ilości dni, w których przebywa pacjent w klinice. Im czas pobytu jest dłuższy, tym jednak niższa cena za jeden poszczególny dzień. W przypadku dwóch dób jest to 500 złotych za dzień, a w przypadku trzech – 350 złotych.

Dużą zaletą jest także zapłata z góry przy dłuższym pobycie. Np. za pacjenta, który korzysta z kliniki przez sześć miesięcy koszt wynosi 3550 złotych – gdyby jednak rozłożyć to na raty, trzeba by zapłacić 3950 złotych. Różnice cenowe wiążą się również z atrakcjami dla seniorów. Najdroższy jest pakiet, który posiada w pełni komfortowe warunki pobytu.

Wśród nich jest m.in. dostęp do sali telewizyjnej, dostęp do sali gimnastycznej, spotkania duszpasterskie, codzienne spacery, czy możliwość pobytu w grocie solnej. Ponadto, wpisać do tego pakietu należy także trzy posiłki – śniadanie, obiad i kolację oraz dobór diety przez profesjonalnego dietetyka. Pacjent ma także dostęp w ramach pakietu do zabiegów rehabilitacyjnych, czy konsultacji lekarskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here