Kopanie bitcoin – o co chodzi

Bitcoin to bez wątpienia najsłynniejsza z kryptowalut. Słyszeli o nim niemal wszyscy, jednak niewiele osób tak naprawdę wie, z czym wiąże się inwestycja w tego typu wirtualną walutę.

Kopanie bitcoin – o co chodzi?

Kopanie bitcoin – o co chodziAby wytłumaczyć komuś, jak posługiwać się krypowalutą i jak w nią inwestować, należy zacząć od „rozszyfrowania” terminu „kopanie bitcoin”. Jest to nic innego jak poszukiwanie rzeczonej waluty w sieci. Komputer przystosowany do tego typu czynności tworzy długie i skomplikowane czynności obliczeniowe na mapach kryptograficznych. Można porównać to do rozwiązywania swego rodzaju zagadki. Jeśli trafi – użytkownik otrzymuje tyle kryptowaluty, ile zdołał uzyskać dzięki obliczeniom swojego komputera. W teorii wydaje się to nieskomplikowane – ot, sposób na prosty zarobek. Jednak diabeł, jak zwykle, tkwi w szczegółach.

Opłacalność inwestowania w bitcoin

Na początek należy zaznaczyć, że kopanie bitcoinu opłaca się tylko jeśli:

  • w danym regionie ceny prądu elektrycznego są stosunkowo niskie, w przeciwnym razie koszty związane z kopaniem kryptowaluty pochłoną znaczną część lub nawet całość przychodów,
  • moc obliczeniowa komputera używanego do kopania kryptowaluty jest na tyle duża, by mógł w krótkim czasie wygenerować nowe obliczenia, jeśli poprzednie okażą się nietrafione (im dłuższe przerwy między jednym a drugim obliczeniem – tym mniejsze szanse na wykopanie bitcoina; posiadacza niezbyt dobrego sprzętu z pewnością wyprzedzą użytkownicy dysponujący urządzeniami o większej mocy obliczeniowej),
  • użytkownik posiada obszerną wiedzę na temat kopania bitcoinu (osobom niedoświadczonym o wiele łatwiej jest popełnić błąd owocujący utratą zainwestowanych w kryptowalutę środków, dlatego odpowiednie przygotowanie merytoryczne jest niezwykle ważne).

Inwestycja w bitcoin powinna zostać poprzedzona rozeznaniem na rynku oraz realną oceną swoich możliwości

Podsumowując, nie zawsze bitcoin oznacza sposób na szybką i łatwą kasę. Bardzo łatwo można się przeliczyć i „utopić’ zgromadzone środki w rachunkach za prąd lub po prostu, przez własną nieuwagę, stracić zainwestowane już pieniądze. Warto zasięgnąć opinii doświadczonych inwestorów, zanim samodzielnie dokona się takiej inwestycji – osoby znające rynek często służą radą i pomocą dla niedoświadczonych jeszcze użytkowników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here