Konto Bitcoin

Gdy w grę wchodzą pieniądze, warto jest mieć miejsce do bezpiecznego ich przetrzymywania czy to w sejfie, czy w banku. Ale w sytuacji, gdy w grę wchodzą kryptowaluty, takie jak bitcoin sprawa się komplikuje.

Portfel Bitcoin

Konto BitcoinNie mamy możliwości fizycznego ich posiadania. Co wyklucza możliwość przechowania ich w sejfie, więc pozostaje bank. Wszystko byłoby wręcz idealnie, gdyby opierało się to na otworzeniu dodatkowego konta walutowego w bitcoin i wpłacenia swoich oszczędności w tej walucie. Gdyby nie fakt, że żaden bank nie oferuje takiej możliwości. Tutaj z pomocą przychodzi nam konto bitcoin, czyli inaczej mówiąc wirtualny portfel tak jak np. PayPal, z przeznaczeniem na kryptowaluty. Założenie portfela bitcoin stanowi pierwszy krok w świecie kryptowalut.

Bez jego posiadania nie mamy możliwości, zarówno kupowania, jak i wydawania naszych cyfrowych monet. Jest to rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze od tradycyjnych banków, każda płatność jest oparta na systemie, w którym ma indywidualny kod cyfrowy. Konto bitcoin, oczywiście jest darmowe, więc od posiadania kryptowalut, dzieli tylko kwestia założenia owego portfela, lecz tutaj występuje dość duża różnorodność i rodzi się niepewność, jaki portfel wybrać. Przedstawiamy, ich najpopularniejsze rodzaje, w których każdy wybierze coś dla siebie.

Portfel na urządzeniu elektronicznym

Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które obawiają się o kradzieże danych spowodowane słabymi zabezpieczeniami internetowymi. Wszystkie nasze waluty są przechowywane na urządzeniu przypominającym pendrive. Wszystko oparte jest o prywatne klucze cyfrowe, co zapewnia, wygodę oraz bezpieczeństwo na naprawdę wysokim poziomie co niewątpliwie dla wielu jest zaletą. Jak wszystko, również powoduje to wiele negatywnych aspektów, chociażby fakt, że przy każdej płatności musimy posiadać swoje urządzenie czy sama cena, którą musimy zapłacić, aby stać się posiadaczem takiego portfela.

Portfele Online

Jest to forma portfeli, które oparte są o bezpieczne i zaszyfrowane strony internetowe, na których tworzymy własne konto na podstawie klucza identyfikacyjnego oraz hasła. Wszystkie kody transakcji są generowane oraz przetrzymywane w internecie na serwerowniach właścicieli wybranych portfeli. Wiele osób odchodzi od takiego rozwiązania ze względu na wzrastające prowizję od wysłania bitcoina czy czas oczekiwania na niego.

Konto bitcoin na telefonie

Głównym urządzeniem, którego używasz, jest twój smartfon? To wcale nie stanowi przeszkody w posiadaniu bitcoin’a. Zarówno na systemy oparte o Android, jak i iOS, istnieją portfele bitcoin, które przetrzymują twoje oszczędności w specjalnie zaprogramowanej aplikacji, które są darmowe. Teraz gdy już kwestia związane z wyborem, jakie konto bitcoin jest najlepsze, pochwal się, z jakiego portfela ty korzystasz i dlaczego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here