CFD na kryptowaluty

Dynamiczne zmiany na rynkach kryptowalut elektryzują wielu inwestorów. Jednocześnie wielu z nich obawia się kupować bitcoiny oraz inne waluty cyfrowe. Na przeszkodzie stoi kilka przyczyn, chociażby to, że jest to nowa technologia, która nie została w pełni poznana. Naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, którzy chcieliby korzystać z dobrodziejstw rynku kryptowalut wyszli emitenci kontraktów CFD. Czy to dobra forma inwestowania w waluty cyfrowe?

Jak działają kontrakty CFD? 

Kontrakty na różnicę to w dużym uproszczeniu zakłady wzajemne dwóch stron. Jedna z nich obstawia, że sprzedawca zapłaci stronie kupującej różnicę między ceną otwarcia a zamknięcia instrumentu. W ten sposób nie zachodzi fizyczna wymiana danego waloru a następuje przepływ gotówki. W praktyce, gdy kupujący kryptowalutę przewiduje wzrost jej kursu to zawiera kontrakt. Jeśli rynek podąży za jego przewidywaniami inwestor może zamknąć pozycję z zyskiem.  

Dlaczego wielu ludzi nie inwestuje w Bitcoina? 

Pomimo atrakcyjności inwestycji w kryptowaluty wielu uczestników rynku obawia się kupowania tych walorów. Przeszkody bywają różne: 

  • część osób myśli, że rząd może zdelegalizować bitcoina i inne waluty cyfrowe, nie jest to wykluczone w przyszłości, 
  • problematyczne jest zabezpieczenie kryptowalut, wymaga zakupu portfeli sprzętowych i różnych sposobów ochrony tych portfeli. Kilka razy zdarzało się, że giełdy kryptowalutowe były okradane, w przypadku instrumentów finansowych ten problem nie występuje. 
  • kucz prywatny, służący do podpisywania transakcji ma długą sekwencję znaków i może zostać łatwo zapomniany. 

To tylko kilka przyczyn, które odstraszają potencjalnych nabywców kryptowalut. Dla tych osób stworzono alternatywę, którą są właśnie kontrakty oparte na bitcoinie i tzw. altach. 

Gdzie można dostać kontrakty CFD? 

Rynek finansowy oferuje bogactwo instrumentów, które można zastosować do dowolnej strategii. Jeśli chcesz spróbować swoich sił na rynku kontraktów CFD, to przeczytaj o tym tutaj, zapoznaj się z szeroką ofertą jednego z najbardziej znanych brokerów. Posiada zniżki dla aktywnych inwestorów i dostęp do rozbudowanych narzędzi analitycznych. 

Czy warto kupować kontrakty różnicowe oparte na kryptowalutach? 

Kontrakty CFD faktycznie dają ekspozycję na najpopularniejsze kryptowaluty bez konieczności ich posiadania. Jest to interesujący sposób na zwiększenie dywersyfikacji swojego portfela. Inwestujacy muszą zdawać sobie sprawę z ryzykownego charakteru kontraktów różnicowych. Rynek krypto jest bardzo zmienny i stosując CFD można bardzo szybko zamienić zyski w potężne straty. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here