Blockchain - technologia

Wiele się słyszy ostatnio o tzw. kryptowalutach, pozwalających zarabiać niezłe pieniądze osobom, które w nie zainwestowały. Zapewne myślisz, że zarabianie na kryptowalutach jest bardzo skomplikowane i wymaga sporej wiedzy. Lecz nie jest to do końca prawda.

Blockchain – technologia

Blockchain - technologiaCzym tak naprawdę jest Bitcoin i inne kryptowaluty? Są to wirtualne pieniądze, nieemitowane przez żaden pańswowy bank. Lecz kopane poprzez uruchamianie na komputerze specjalnych programów przeliczających algorytmy kryptograficzne. Podstawą każdej kryptowaluty jest tzw. Blockchain – technologia rozproszonej bazy danych, mającej postać łańcucha bloków. Zawierającej informację o wszelkich transakcjach w sieci, przechowywanej na komputerach wielu użytkowników. Przez co awaria jednego lub kilku węzłów w sieci nie uniemożliwia dalszego działania pozostałych jednostek. W przeciwieństwie do tradycyjnego rozwiązania, gdzie w momencie awarii serwera banku nie mamy dostępu do naszych pieniędzy.

Zarabianie na kryptowalutach

Istnieją dwa podstawowe sposoby zarabiania na kryptowalutach, jednym z nich jest samodzielne kopanie, czyli uruchamianie wspomnianego wcześniej oprogramowania deszyfrującego, za które jesteśmy co jakiś czas wynagradzani pewną ilością waluty, a drugim jest handel kryptowalutami na specjalnej giełdzie. Ten ostatni jest mocno zbliżony do tradycyjnej giełdy walutowej (forex) lub giełdy akcji, na której analizujemy bieżące kursy różnych walut i zarabiamy na ich zmianach. Oczywiście w tym przypadku niezbędny jest pewien poziom wiedzy i konieczność poświęcenia pewnej ilości czasu, jednak nagrodą za to mogą być całkiem dobre zarobki.

Jakie jest ryzyko takiej inwestycji?

Należy jednak pamiętać, że inwestycja w rynek kryptowalut wiąże się ze sporym ryzykiem utraty części lub nawet całości zainwestowanych środków, a to ze względu na to, że kursy kryptowalut są nadal mocno niestabilne i nie zawsze możemy dostatecznie realnie ocenić ryzyko wynikające ze zmian kursów. Dlatego też przynajmniej na początku nie powinniśmy inwestować całości naszych środków w kryptowaluty. Dużo lepszym rozwiązaniem jest dywersyfikacja naszych pieniędzy i zainwestowanie większości w bezpieczniejsze opcje finansowe, natomiast inwestycję w kryptowaluty należy traktować jako taką o wysokim stopniu ryzyka. Wskazana jest również spora doza cierpliwości związanej z inwestowaniem, ponieważ wielu inwestorów lokuje swoje środki w sposób gorączkowy i impulsywny, co niestety nie jest dobrym działaniem jeśli mowa o pieniądzach. Tym niemniej przy odpowiedniej rozwadze popartej szczegółową analizą, kryptowaluty mogą przynieść nam zyski inwestycyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here