Bitcoin – Przelicznik

Kryptowaluty od kilku lat zyskują na popularności. Są to wirtualne monety, dzięki którym możemy poza systemem bankowym dokonywać transakcji finansowych. W teorii daje do większą prywatność i kontrolę nad własnymi środkami, ponieważ system jest zdecentralizowany i nie ma głównych serwerów na których byłyby przechowywane dane. Są one rozproszone wśród wszystkich użytkowników podpiętych do sieci.

Bitcoin – PrzelicznikNajbardziej znaną i „królem” wśród kryptowalut jest bitcoin. Od niego zaczęła się cała popularność kryptowalut. Jego początki sięgają roku 2009 i są związane z anonimową osobą lub ich grupą. Ukrywa się ona pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. To również od niego wywodzą się pomysły na inne wirtualne monety nazywane altcoinami. Obecnie jest ich około 2000 a ich liczba cały czas rośnie. Wiele z nich nie ma przyszłości, jednak twórcy wymyślają coraz to nowe zastosowania, a część z kryptowalut prawdopodobnie stanie się jednym z filarów systemów monetarnych na całym świecie w formie, jaką obecnie znamy lub lekko zmienionej.

Wszystkie monety używają kryptografii do przechowywania danych o transakcjach i użytkownikach. Obliczenia wykonywane na wszystkich komputerach podłączonych do sieci. Szyfrowanie danych zapewnia bezpieczeństwo, a klucze prywatne które są specjalnym oprogramowaniem na komputerach, smartfonach lub urządzeniem fizycznym zapewniają dostęp do danych tylko uprawnionej osobie.

Bitcoin – Przelicznik

Osoby chcące zainwestować w bitcoina zastanawiają się w jaki sposób tego dokonać. Służą do tego specjalne giełdy, gdzie możemy kupić zarówno bitocina jak i inne kryptowaluty. Do tego trzeba jednak znać Bitcoin – przelicznik w stosunku do naszej polskiej złotówki, dolarów, innych walut lub nawet kryptowalut. Dzięki temu będziemy wiedzieć ile monet możemy zakupić. Każdy bitcoin składa się z 100 000 000 dzięki czemu nie musimy posiadać ogromnych pieniędzy żeby zakupić tą wirtualną monetę. Jeśli chcielibyśmy zakupić pełną jedną jednostkę potrzebowalibyśmy w połowie lutego 2020 trochę poniżej 10 000 dolarów co jest bardzo dużą kwotą. W przeliczeniu na złotówki będzie to prawie 38 000zł. Zakup części monety w postaci satoshi daje możliwość kupna niewielkiej ilości w celu zapoznania się z modelem działania i dopiero późniejsze podjęcie decyzji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here