Bitcoin – Opinie

Kryptowaluty to dość nowy temat na rynku inwestycyjnym i ekonomicznym, który zaistniał w 2009 roku kiedy powstała obecnie jedna z najpopularniejszych i najważniejszych kryptowalut, czyli Bitcoin. Na dobre w świadomości medialnej kryptowaluty zaczęły być rozpoznawalne dopiero 4-5 lat temu kiedy to cena bitcoinów bardzo szybko i gwałtownie poszybowała w górę.

Bitcoin – OpinieJeszcze w 2010 roku, czyli rok po stworzeniu tej kryptowaluty, cena jednego bitcoina wynosiła około jednego dolara, czyli nieco ponad 3 złote. Obecnie jeden bitcoin jest wyceniany na zawrotną wręcz kwotę 38 tysięcy złotych. Oznacza to więc, że każdy kto dziesięć lat temu postanowił zainwestować w bitcoiny około 100 polskich złotych, ten obecnie jest już milionerem, a jego majątek skacze każdego dnia z góry na dół i z dołu na górę, ponieważ wahania cen bitcoina potrafią wynieść nawet kilkanaście procent w skali jednej doby.

Czym jest w ogóle kryptowaluta. W sporym uproszczeniu kryptowaluta jest niczym innym jak wirtualną walutą, która obowiązuje wyłącznie w internecie. Nie oznacza to jednak, że kryptowaluty nie można zamieniąć na inne tradycyjne waluty takie jak dolary czy złotówki. Można to robić i istnieją setki kantorów w Polsce, które się tym zajmują. Istnieją nawet specjalne bankomaty w których można zamieniać bitcoiny na prawdziwą gotówkę. Są też sklepy (jest ich całkiem sporo i to nawet w Polsce) w których można płacić bitcoinami.

Bitcoin – Opinie

Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje sporo kontrowersji i plotek krążących o kryptowalucie Bitcoin – opinie i zdania o bitcoinie po 11 latach od jego premiery na rynku są nadal podzielone. Bardzo znane są na przykład przypadki kradzieży bitcoinów przez profesjonalnych hackerów, którzy żyją właśnie z tego typu kradzieży. Fakt, że przelewy wykonywane bitcoinami nie są autoryzowane przez żaden z banków jedynie zachęca różnej maści złodziei do tego typu ataków.

Dużą wadą bitcoina są też jego bardzo częste i duże wahania. Jednego dnia bitcoin może być warty 40 tysięcy złotych, a następnego już 35 tysięcy – sprawia to, że na dłuższą metę nie jest to waluta bezpieczna. Wielu ekspertów mówi też o tym, że bitcoiny są kolejną bańską spekulacyjną na rynku, co oznacza że w pewnym czasie owa bańka pęknie i będzie to oznacza ogromny i szybki spadek wartości bitcoina.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here