Bitcoin – Jak zacząć?

Trzeba być na bieżąco, żeby nadążyć za dzisiejszym cyfrowym światem, bardzo łatwo zostać w tyle. Od 2009 roku pojawiło się pewne novum- kryptowaluty. Jedną z walut jest bitcoin- jeśli już mniej więcej rozumiecie, że jest to waluta istniejąca tylko w internecie, która nie ma żadnej kontrolującej instytucji nad sobą, być może w takim razie zastanawiacie się jak zacząć zarabiać bitcoiny. Rozważmy zatem sprawę: Bitcoin – jak zacząć i zobaczymy jak to wszystko działa.

Okazuje się, że bitcoin nie jest tak skomplikowany w obsłudze, jak sądzi wiele osób, poza tym jest jedną z najbardziej niezawodnych sieci, w przeciągu 10 lat była jedynie przez 2 dni nieaktywna (sumując godziny).

Bitcoin – Jak zacząć?

Bitcoin – Jak zacząć?Od czego więc zacząć. Jeśli czytasz ten artykuł to prawdopodobnie masz to co jest potrzebne- komputer. Jeśli potrafisz bezpiecznie poruszać się po internecie, nie pozwalasz sobie na wchodzenie w niesprawdzone linki oraz nie wysyłasz danych osobowych we wszelkich możliwych miejscach to jest szansa dla ciebie, ponieważ w tej sytuacji ryzyko utraty bitcoinów jest minimalne.

Początkujący użytkownicy „wybierają się” do kantora bitcoin. Oczywiście trzeba również zwrócić uwagę w jakim kantorze kupuje się bitcoiny, musi być bezpieczny, prosty w obsłudze. Nie powinien wymagać od nas wzmożonych wysiłków przy uzupełnianiu formalności. Najprawdopodobniej nie będzie trzeba się za pierwszym razem rejestrować, a możliwe jest zakupienie tej waluty za około 1000 złotych.

Kolejną opcją jest giełda kryptowalut

Jest to już nieco trudniejsza opcja, ponieważ powinieneś mieć chociażby minimalną wiedzę o tym, jak się poruszać na giełdzie. Sprzedawane i kupowane są od użytkowników platformy.

Pamiętaj o tym, żeby dbać o bezpieczeństwo! W związku z tym jeśli jesteś już posiadaczem bitcoinów, powinieneś również zadbać o wybór odpowiedniego portfela. Podczas jego wyboru najpierw zastanów się w jaki sposób będziesz zarządzał swoimi bitcoinami. Bezpiecznej jest je przechowywać w portfelu niż na giełdzie, ponieważ portfel umożliwia ci pełną kontrolę.

Ostatni elementem, o którym warto wspomnieć na początku jest to, być sprawdzał kursy bitcoina, byś mógł go kupić po jak najniższej cenie.

Podstawy już znasz, a więc nadchodzi moment jeśli czujesz, że to jest to byś zaczął działać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here