Praca w Londynie

Anglia to wciąż jeden z najchętniej wybieranych kierunków wyjazdów zarobkowych Polaków. Angielskie płace wciąż kilkukrotnie przewyższają te polskie. Nie dziwi więc fakt, że każdego roku tysiące Polaków wyjeżdżają do pracy na wyspy. Są tam bardzo mile widziani przez angielskich pracodawców, którzy cenią sobie naszą pracowitość. Znaczna część Polaków wybiera wyjazd do stolicy Anglii – Londynu. W tej ogromnej metropolii wciąż panuje deficyt pracowników. Praca w Londynie jest sowicie wynagradzana a życie tam jest jedną wielką przygodą.

Praca w Londynie – Jak znaleźć?

Tak samo jak w Polsce także w Anglii działają agencje pośredniczące w zatrudnieniu. Współpracując z agencją trzeba się oczywiście nastawić na mniejsze wynagrodzenie. Zarobek agencji polega na pobierani ustalonej prowizji od tego co zarobimy. W zamian agencja załatwia za nas wszystkie formalności oraz znajduje zatrudnienie. Warto wspomnieć, że w Londynie i całej Anglii działają agencje ukierunkowane na jeden tylko rodzaj pracy. Na przykład agencje związane z IT, hotelarstwem czy też produkcją. Znacznie ułatwia to poszukiwanie docelowego miejsca pracy.

Również podobnie jak w Polsce działają w Londynie państwowe urzędy pracy. Po uzyskaniu numeru NIN mamy możliwość poszukiwania legalnej pracy w Job Centre Plus, bo tak nazywają się angielskie odpowiedniki naszych urzędów pracy.

W internecie jest mnóstwo anglojęzycznych stron z ogłoszeniami o pracę w Londynie. Do najpopularniejszych należą indeed.co.uk, jobsite.co.uk czy też znane z Polski gumtree.com. Po rejestracji w takim serwisie możemy złożyć w nim własne CV, tak by potencjalni pracodawcy od razu wiedzieli jakie mamy kompetencje.

Dużo ofert pracy znajdziemy również na facebookowych grupach. Jest to bardzo popularna ostatnio metoda poszukiwania pracy. Polacy mieszkający w UK stworzyli mnóstwo grup zrzeszających wszystkich przybyłych w poszukiwaniu pracy. Pojawiają się tu ciekawe oferty pracy a dyskusja prowadzona jest w polskim języku. Oprócz ogłoszeń o pracę znajdziemy tu także inne przydatne ogłoszenia pozwalające zintegrować wszystkich Polaków przebywających na wyspach. Często też organizowane są wspólne wyjazdy do Polski w celu zmniejszenia kosztów czy też oferowane są przewozy niewielkich paczek czy ładunków.

Poza tymi sposobami możemy także próbować swoich sił poprzez odbywające się często targi pracy, bądź przeglądać ogłoszenia rozklejane na tablicach czy przystankach. Idealna jest też sytuacja gdy w Londynie przebywa już ktoś z naszych znajomych i może nam pomóc w postawieniu pierwszych kroków oraz znalezieniu ciekawej i dobrze płatnej pracy.

Anglia i Londyn jeszcze długo będą kusiły Polaków ofertami pracy. Nie ma co się dziwić. Rzadko kto pracuje dla przyjemności. Ogromna większość z nas pracuje po to aby zarobić pieniądze, a te na wyspach są znacznie większe niż w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here