zasiłek dla bezrobotnych
Fot. Pexels.com

Zwolnienie z pracy bądź nie otrzymanie przedłużenia umowy to bardzo stresujące sytuacje. Jednym z powodów stresu jest brak stałego źródła dochodu. Aby móc poradzić sobie w takiej sytuacji i na spokojnie znaleźć pracę, do której będziemy chodzić z przyjemnością warto sprawdzić czy przysługuje nam zasiłek dla bezrobotnych. Może to znacząco podreperować budżet domowy.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/zasilek-dla-bezrobotnych-czym-jest-i-komu-przysluguje/

Zasiłek dla bezrobotnych z Urzędu Pracy – co trzeba wiedzieć?

Zasiłek dla bezrobotnych to finansowe wsparcie dla osób, które straciły pracę. W obecnej sytuacji ze względu zagrożenie epidemiologiczne jest to kwota 1200 złotych. Maksymalny okres w jakim można otrzymać takie środki finansowe to 3 miesiące. Po upływie 3 miesięcy osobie bezrobotnej przysługuje 942,30 złotych miesięcznie.

Komu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych

Z zasiłku mogą skorzystać osoby, które w ciągu ostatnich 18 miesięcy przepracowały co najmniej 365 dni. A po ustaniu stosunku pracy zarejestrowały się w Urzędzie Pracy. Warto wiedzieć, że to nie jest jedyne świadczenie jakie można uzyskać z Urzędu Pracy. Można uzyskać również dodatek aktywizacyjny. Uzyskuje się go kiedy samodzielnie znajdzie się zatrudnienie.

Zasiłek dla bezrobotnych, a możliwości zawodowe

Rejestracja w Urzędzie Pracy powinna być jedynie jednym z pierwszych kroków, które pomogą w ustabilizowaniu sytuacji materialnej. Wyrejestrować się z Urzędu Pracy można nawet do 7 dni od dnia rozpoczęcia pracy. Oznacza to, że można spokojnie chodzić na rozmowy rekrutacyjne, a wyrejestrować się i przestać brać zasiłek dopiero kiedy praca jest pewna.

Ponadto dzięki rejestracji w Urzędzie Pracy można skorzystać z różnego rodzaju kursów i szkoleń, które są w pełni dofinansowane. Pozwoli to na rozwinięcie umiejętności lub zdobycie nowych.

 

Korzystanie z zasiłku dla bezrobotnych zyskujemy już po roku pracy zawodowej. Jest to niezwykle pomocna opcja, która pozwoli na finansową stabilizację w trudnej sytuacji. Ponadto sama rejestracja w Urzędzie Pracy może pozwolić na uzyskanie ciekawych propozycji zawodowych lub kursów i szkoleń.

Zobacz też: http://perimet.pl/motywacja-do-pracy-jak-ja-znalezc-i-utrzymac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here