System ERP w małej firmie

Systemy ERP są powszechnie wykorzystywane przez wielu przedsiębiorców w naszym kraju. Ich zadaniem jest automatyzacja pracy w różnych jej zakresach. Pomagają w gromadzeniu wszystkich informacje potrzebnych do dalszego planowania rozwoju przedsiębiorstwa oraz w przeprowadzaniu ich skomplikowanych analiz i prognoz. Ponieważ systemy ERP tworzą rozbudowaną grupę produktów, o odmiennych funkcjonalnościach i zastosowaniu, przed wyborem konkretnego rozwiązania warto ustalić dokładnie swoje potrzeby. Poniżej skupiamy się na systemach wykorzystywanych w niedużych przedsiębiorstwach wielobranżowych. Podpowiadamy jakie funkcje i moduły są najważniejsze w ich przypadku oraz dlaczego warto wdrożyć wybrany system w struktury własnej firmy. 

ERP w zarządzaniu niewielkim przedsiębiorstwem 

ERP to rozbudowany system programów dedykowanych do wykonywania różnych prac i działań związanych z działaniem Twojej firmy. Możesz za ich pomocą monitorować przebieg poszczególnych procesów — na przykład produkcji lub sprzedaży, rozliczania płat księgowych, kontrolować stany magazynowe, zarządzać ich wydawaniem. Możesz także zarządzać swoimi pracownikami oraz ich czasem pracy. 

Najczęściej, system ERP ma formę programu głównego, do którego możesz dołączać dodatkowe moduły. Poszczególne oferowane moduły są dedykowane do konkretnych prac lub działań w obrębie przedsiębiorstwa. Dlatego masz możliwość skomponowania własnego systemu ERP, idealnie dopasowanego do potrzeb Twojej firmy. Tworzenie spersonalizowanych programów do obsługi niedużych firm to coraz częściej wybierana usługa, która może pomóc Ci w zarządzaniu rozwojem swojej firmy. Z ofertą taką możesz zapoznać się pod linkiem: https://ekspert.biz/wszystko-o-systemach-erp-co-to-ile-kosztuje/

ERP do prowadzenia księgowości w małych firmach 

Każde przedsiębiorstwo jest zobowiązane do prowadzenia księgowości lub nawiązania współpracy z firmą księgową, odpowiedzialną za takie usługi. W przypadku niedużych firm jest to sprawa o tyle ważna, że najczęściej nie stać ich na zatrudnienie własnego księgowego, lecz muszą korzystać z usług osoby z zewnątrz. Dedykowane dla małych firm systemy ERP są pod tym względem wysoce elastyczne — można prowadzić je samodzielnie, jak i z pomocą zatrudnionego księgowego lub biura rachunkowego.

Systemy ERP pozwalają na kompleksową obsługę księgowości. Pozwalają na wykonywanie i zlecanie przelewów, przypominają o upływających deadline’ach, pozwalają wysyłać deklaracje i dokumenty do urzędów. Są w pełni kompatybilne z wszelkimi wymaganymi prawem rejestrami oraz nadają się do prowadzenia kompleksowej ewidencji stanu danego przedsiębiorstwa. 

Dużym uproszczeniem w stosowaniu systemów ERP jest fakt, że mogą w sposób automatyczny wykonywać wyliczenia oraz kontrolować procesy stałe. Umożliwiają także prowadzenie pełnej księgowości w przypadku takich form organizacyjnych jak choćby spółki. 

System ERP pozwala także na tworzenie zestawień obrotów oraz generowania sald i bilansów. Dzięki temu będziesz mógł otworzyć bilans kont księgowych, tworzyć zestawienia i raporty o najwyższym stopniu poufności oraz całkowicie zgodne ze stanem faktycznym. Rozmaite funkcjonalności systemów ERP są dedykowane dla szerokiej grupy podmiotów — sklepów internetowych, firm jednoosobowych, firm z branży turystycznej lub gastronomicznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here