Zakres usług zakładów pogrzebowych

Zakłady pogrzebowe to firmy świadczące usługi związane z pochówkiem zmarłych. W przypadku śmierci kogoś bliskiego, zakład pogrzebowy jest miejscem, do którego należy skierować swoje pierwsze kroki. Nie tylko pomoże w załatwieniu kwestii formalnych związanych z pochówkiem oraz załatwi transport zwłok w dowolnie wskazane miejsce, ale pracownicy zakładu udzielą również wsparcia w tym trudnym okresie oraz umożliwią godne pożegnanie z ukochanymi osobami.

Zakres świadczonych usług

Obecnie zakłady pogrzebowe mają szeroki wachlarz świadczonych usług. Przede wszystkim zajmują się kompleksową organizacją pogrzebu. Zapewnią wsparcie podczas wypełnienia formalności pogrzebowych, tak bardzo potrzebne osobom, które właśnie straciły kogoś bliskiego i które w danym momencie nie są w stanie same sobie poradzić z zaplanowaniem pogrzebu. Zakłady pogrzebowe krok po kroku przeprowadzą przez kolejne etapy. W zależności od tego czy zmarły życzył sobie pochowania w trumnie czy też kremacji, pomogą przeprowadzić pochówek zgodnie z jego życzeniem. To właśnie w zakładach pogrzebowych dokonuje się również wyboru trumny, w której będzie pochowany zmarły lub urny, w której pochowane będą jego prochy. Zaprzaszamy odwiedzić naszą stronę zakład pogrzebowy Warszawa i sprawdzić jakie usługi oferujemy.

Z uwagi na szeroką ofertę trumien i urn wybór może nie należeć do najprostszych, ale pracownicy zakładu pogrzebowego na pewno w nim pomogą. Kolejną usługą pogrzebową oferowaną przez zakłady jest również transport zwłok na miejsce pogrzebu specjalnie do tego celu przygotowanym karawanem.

Organizacja pogrzebu

Oprócz wymienionych powyżej usług zakłady zajmują się również organizacją pogrzebu na cmentarzu. Nie tylko zadbają o profesjonalne i eleganckie przygotowanie miejsca pochówku, ale także o nagłośnienie podczas ceremonii i zapewnienie oprawy muzycznej, jeśli ktoś sobie tego życzy. Dodatkowo w zakładach pogrzebowych możemy zakupić również wiązanki pogrzebowe i wieńce, dzięki czemu nie trzeba tego organizować na własną rękę. Pracownicy zakładu pogrzebowego zatroszczą się o przetransportowanie wiązanej z kaplicy na miejsce pochówku. Pod koniec uroczystości pracownicy zakładu składają trumnę w grobie. Zakład pogrzebowy dba o to, żeby cała ceremonia miała uroczysty charakter i stanowiła godne pożegnanie ze zmarłym.

Istnieje również możliwość zorganizowania przez zakłady pogrzebowe uroczystości o świeckim charakterze.

Mniej popularne usługi pogrzebowe

Do mniej popularnych usług świadczonych przez zakłady pogrzebowe zaliczane są takie usługi jak np. transport zwłok z zagranicy czy też ekshumacja.

W przypadku, gdy śmierć bliskiej osoby nastąpi podczas jej pobytu za granicą z dala od domu, to właśnie do zakładu pogrzebowego powinno się skierować pierwsze kroki. Nie tylko pomogą w załatwieniu formalności i niezbędnych pozwoleń wymaganych do sprowadzenia zwłok z zagranicy, ale również zajmą się organizacją transportu.

Ekshumacja z kolei to proces wydobycia szczątków osoby zmarłej z ziemi w celu przeniesienia jej w inne miejsce lub w celu dokonania oględzin lekarskich. Zakłady pogrzebowe zajmą się zorganizowaniem ekshumacji zgodnie z obowiązującymi przepisami i przy zastosowaniu środków ostrożności. Po przeprowadzonej ekshumacji mogą zająć się ponownym pochowaniem zwłok lub ich kremacją.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here