kawa

Prowadzenie sklepu w galerii handlowej lub innym miejscu, w którym przewija się wiele osób, to szansa na wysokie obroty i zyski ze sprzedaży. Można je jednak znacznie zwiększyć, decydując się na postawienie w takim miejscu automatu vendingowego. Można zdecydować się na taki, w którym klient może kupić kawę czy herbatę lub na automat z produktami. Przykładem tego ostatniego jest choćby automat sprzedający słodycze. Taki automat praktycznie zarabia na siebie sam. Konieczne jest rzecz jasna jego podłączenie do prądu i ponoszenie kosztów energii, oraz uzupełnianie ilości sprzedawanych rzeczy. Nie wiąże się to jednak z dużymi wydatkami.

Automat vendingowy. Zakup nie musi być najlepszym rozwiązaniem

Wydawać by się mogło, że jedyną formą zdobycia takiego automatu jest jego zakup. Owszem, jest to jakieś rozwiązanie, wiąże się jednak z dużymi kosztami i ma jedną wadę. Kupując automat na własność, trzeba będzie ponosić wszelkie koszty jego utrzymania. Każda awaria może wiązać się z koniecznością wezwania fachowca i zlecenia – nie zawsze niedrogiej – naprawy. Wydatek na zakup takiego automatu szybko też się nie zwróci. przez długi czas zarobki uzyskiwane dzięki niemu, tak naprawdę nie będą zyskiem, a odzyskiwaniem poniesionych kosztów. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto rozważyć czy automaty vendingowe wynajem to nie jest lepsza opcja.

Wynajem automatu vendingowego może się opłacać

W wielu firmach działających w branży automatów vendingowych, takie urządzenia można na określony czas wynająć. Ta opcja jest warta polecenia nie tylko z uwagi na koszty. Nawiązując do kosztów, trzeba zdać sobie jednak sprawę z jednego. Nawet kilkunastokrotne opłacanie miesięcznego czynszu za wynajem nie będzie tak kosztowne jak zakup automatu. Po zakończeniu czasu trwania najmu można automat oddać i nie ponosić żadnych kosztów z nim związanych. Wynajem opłaca się z jeszcze jednego powodu. To firma, której własnością jest automat, będzie ponosić koszty ewentualnych napraw i innych niespodziewanych wydatków związanych z eksploatacją. Nie będzie więc potrzeby kontaktowania się z serwisem automatów, zamawiania wizyt fachowca i płacenia za usuwanie usterek.

Wynajem automatu vendingowego. Umowa jest bardzo istotna

Oczywiście bardzo istotne są zapisy w umowie na podstawie której wynajmowany jest automat vendingowy. Podpisanie umowy jest akceptacją jej zapisów i zobowiązaniem do jej przestrzegania. Zawsze więc przed podpisaniem takiego dokumentu, należy go przeczytać, zrozumieć i podpisywać tylko wtedy, gdy wszystkie zapisy w umowie są jasne i akceptowalne. Jeśli tak nie jest, warto wynegocjować zmiany w zapisach umowy lub zrezygnować i wynająć automat w innej firmie, która działa w tej branży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here