Poliwęglan

Jaki materiał budowlany byłby lżejszy od szkła? Co można zastosować na przykład do okien przemysłowych lub zadaszeń? Świetnym rozwiązaniem może okazać się lekki poliwęglan komorowy. Co jest wyjątkowego w tym materiale?

Czym jest poliwęglan komorowy?

Płyty z poliwęglanu komorowego powstają z żywicy poliwęglanowej. Wyróżnia się płyty jednokomorowe oraz wielokomorowe. Komory to cienkie, poziome i pionowe warstwy, które tworzą puste przestrzenie i dzielą płytę na komory. Ich grubość oraz ilość wpływa na stopień izolacji cieplnej. Lepszą termoizolację, a także mniejszą przezroczystość zapewnia grubsza płyta z większą ilością komór. Poliwęglan komorowy Wrocław jest także dostępny w formie paneli oraz płyt poliwęglanowych litych. Płyty panelowe są bardzo dobrym zamiennikiem szkła, ponieważ chociaż są lekkie, to są odporne na uszkodzenia. Dużo droższą opcją, ale bardzo dobrą jakościowo, są płyty poliwęglanowe lite. Są one bardzo odporne mechanicznie, w porównaniu ze szkłem są wyjątkowo lekkie. Płyty z poliwęglanu komorowego można zakupić w różnych grubościach.

Jaki kolor płyty poliwęglanowej wybrać?

Płyty z poliwęglanu dostępne są w wielu kolorach. Do wiat garażowych, samochodowych lub ogrodowych najczęściej wybiera się kolorową płytę, na przykład kolor zielony lub brązowy. Ciemniejsze kolory poliwęglanu nagrzewają się dosyć szybko, więc po paru latach użytkowania mogą się odbarwić. Warto pamiętać, że ciemne kolory zmieniają kolor pomieszczenia, dlatego nie nadają się do miejsc, w których zależy nam na naturalnym świetle. Lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór koloru mlecznego, które rozjaśni pomieszczenie. Płyta poliwęglanowa mleczna pozwala na dopływ światła rozproszonego, przyjaznego dla oczu. Ze względu na zalety koloru mlecznego, używa się go szczególnie w niskich pomieszczeniach, bezpośrednio nad miejscem pracy. Czasami łączy się montaż poliwęglanu w kolorze mlecznym i bezbarwnym. Najczęściej wybierany i najbardziej dostępny na rynku płyt poliwęglanowych jest w dalszym ciągu kolor przezroczysty (bezbarwny). Jest idealnym zamiennikiem szkła i stosuje się go w miejscach, w których chodzi o dopływ naturalnego światła. Kolor bezbarwny przepuszcza również sporą ilość promieniowania.

Ogólne zalety płyt z poliwęglanu komorowego

Płyty poliwęglanowe są bardzo proste w montowaniu. Do ich cięcia używać można piłki ręcznej lub mechanicznej. Co więcej, w zależności od grubości płyty, można je w określonych granicach wyginać. Poza tym są lekkie, stabilne, sztywne, z jednej strony zabezpieczone są warstwą UV,ale posiadają wysoką przepuszczalność światła ( szczególnie kolor bezbarwny i mleczny). Poza tym płyty poliwęglanowe komorowe charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością, odpornością na zmieniające się warunki atmosferyczne, wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i uszkodzenia.

Poliwęglan komorowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu projektach budowlanych. Jest również chętnie wykorzystywany w branży reklamowej. Najlepiej zaopatrzyć się w niego u godnego zaufania sprzedawcy, który zadba, żeby płyty miały wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Dzięki temu będziemy przez lata cieszyć się trwałą konstrukcją z poliwęglanu komorowego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here