Jak pozycjonować stronę firmy

Niestety nie można mieć silnego wpływu na pozycję swojej witryny w wynikach wyszukiwania, ponieważ algorytmy ulegają ciągłym zmianom i nieświadomie możesz spaść w rankingu wyszukiwarek, mimo że wcześniej byłeś liderem w branży. Nikt nie zagwarantuje Ci pewnego miejsca na danej pozycji w wyszukiwarce, jednak są pewne czynniki, które musisz znać i stosować w trakcie procesu pozycjonowania swojej witryny. Jeśli ten artykuł nie wystarczy, aby zaspokoić Twoją ciekawość, możesz dowiedzieć się więcej na naszej stronie grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/.

W tym artykule wyjaśnimy Ci, na co zwrócić uwagę podczas pozycjonowania każdej witryny. 

Niezbędne działania podczas pozycjonowania strony internetowej

 1. Optymalizacja pod kątem technicznym witryny

Optymalizacja techniczna serwisu obejmuje wszelkie działania związane ze zmianą w strukturze strony, a także poprawą wydajności i bezpieczeństwa. 

Do najważniejszych działań technicznych można zaliczyć:

 • poprawę szybkości strony,
 • optymalizację meta danych strony,
 • wdrożenie certyfikatu SSL,
 • optymalizację adresów URL,
 • tworzenie nagłówków na stronie,
 • stworzenie pliku robots.txt i mapy strony.
 1. Tworzenie wysokiej jakości treści

Treść na stronie internetowej jest jednym z najważniejszych aspektów procesu pozycjonowania. Jeśli chcesz zwiększyć swoją pozycję w wynikach wyszukiwania, to właśnie tym powinieneś się zająć w pierwszej kolejności.

Generuj bogatą, wolną od błędów treść na swojej stronie internetowej oraz umieszczaj odpowiednie słowa kluczowe, a z pewnością osiągniesz poprawę swojej pozycji w rankingu.

 1. Odpowiedni dobór słów kluczowych

Frazy kluczowe muszą być odpowiednio dopasowane do konkretnej grupy docelowej. Należy więc zbadać, w jaki sposób odbiorcy szukają określonych produktów lub usług. Pamiętaj, aby stosować różnorodne słowa kluczowe i nie powodować spamu w witrynie. Liczne narzędzia dostępne online mogą pomóc Ci wybrać odpowiednie terminy dla Twoich treści.

 1. Generuj zewnętrzne linki

Zewnętrzne linki to odnośniki prowadzące z innych witryn bezpośrednio do Twojej. Jest to najważniejsza czynność off-site. Dzięki tym linkom możesz budować zaufanie wśród wyszukiwarek. Pamiętaj zatem, że im bardziej wartościowe strony umieszczają bezpośrednie linki do Twojej witryny, tym lepiej wpływasz na Google i swoją pozycję w rankingu wyszukiwarek.

 1. Pomyśl o linkowaniu wewnętrznym

Linki wewnętrzne są zlokalizowane bezpośrednio w Twojej witrynie i prowadzą do innych podstron w serwisie. Musisz wiedzieć, że menu na głównej stronie jest linkiem wewnętrznym. Linki możesz zamieścić w samej treści na blogu firmowym lub właśnie w postaci odnośników w menu nawigacyjnym strony. Pamiętaj, że powinny one prowadzić do konkretnych podstron w Twoim serwisie, które okażą się interesujące dla odbiorców. Nie wysyłaj ich do treści niezwiązanych z tym, co obecnie przeglądają.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jakie są najważniejsze działania pomocne w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej. Jeśli nie jesteś pewny, od czego dokładnie powinieneś zacząć, skontaktuj się z naszym zespołem ekspertów, którzy pomogą Ci przejść przez to zadanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here