Drukarka do etykiet samoprzylepnych

Drukarki umożliwiające szybkie przygotowywanie etykiet samoprzylepnych mogą usprawnić codzienną pracę. W sprzedaży można znaleźć wiele modeli. Czym warto kierować się przy zakupie drukarki etykiet do firmy?

Drukarka do etykiet – najważniejsze zalety

Zarówno kompaktowa i przenośna, jak i większa, stacjonarna drukarka do etykiet samoprzylepnych może być udanym zakupem dla firmy. To urządzenie, które przeznaczone jest do przygotowywania etykiet, na przykład etykiet produktowych, logistycznych, metek cenowych i innego rodzaju etykiet na taśmach o szerokościach od kilku do ponad 100 mm. Druk może odbywać się w czerni lub w kolorze w zależności od wybranego modelu urządzenia.

Za pomocą drukarki do etykiet samoprzylepnych można zatem usprawnić wydruk etykiet – także w dowolnym miejscu, przyspieszyć prace i w efekcie oszczędzić czas i pieniądze. Takie urządzenie może sprawdzić się w każdej firmie, w której pojawia się zapotrzebowanie na etykiety – od handlu, przez gastronomię, a skończywszy na przemyśle.

Dobra drukarka etykiet samoprzylepnych – co wybrać?

Aktualnie w sprzedaży dostępne są różne drukarki do etykiet, dlatego istnieje możliwość doboru takiego sprzętu, który będzie indywidualnie dopasowany do potrzeb użytkownika.

Sprzęt można podzielić na dwie kategorie, czyli na drukarki przenośne, mobilne, a także na drukarki stacjonarne, czyli stołowe. Pierwszy typ sprzętu może być używany w dowolnym miejscu – jest wyposażony w akumulatory lub zasilany bateriami i posiada klawiaturę, która umożliwia łatwe zaprojektowanie etykiety. Następnie można ją od razu wydrukować. Z kolei modele stacjonarne, które podłączane są do komputera, dają większe możliwości projektowe i są wydajniejsze przy większych wolumenach etykiet.

Drukarka etykiet samoprzylepnych – ważne parametry

Aby drukarka do etykiet samoprzylepnych mogła pracować sprawnie, warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:
– szerokość druku
– rozdzielczość druku
– technika druku – termiczna, termotransfer
– parametry druku – kolor, czcionki, styl druku
– zasilanie – bateryjne, akumulatorowe, sieciowe
– sposób łączności z komputerem
– opcjonalne akcesoria – odklejak, gilotyna

Szeroki wybór drukarek dostępny jest w internecie – to tu można zapoznać się bliżej z modelami od wielu producentów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Eticod.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here