hurtownia stomatologiczna

Złożoność środowiska jamy ustnej stanowi przeszkodę w procedurach odbudowy, począwszy od diagnozy, aż do zakończenia leczenia. Aby zminimalizować uraz tych otaczających struktur i zapewnić pacjentowi komfort, klinicyści muszą odizolować ząb przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu stomatologicznego, ale całe szczęście każdy sklep instrumenty stomatologiczne ma w swoim asortymencie wszystko, co potrzebne do spełnienia tego zadania.

Podczas wykonywania każdego zabiegu operacyjnego konieczna jest izolacja miejsca operowanego

Gdy jakakolwiek procedura dentystyczna jest wykonywana bez odpowiedniej izolacji, dentysta może napotkać kilka następujących problemów:

  • obecność nadmiernej śliny w obszarze zęba
  • gorsza widoczność pola operacyjnego
  • przeszkoda w postaci krwi i innych płynów ustnych
  • złe wiązanie cementu dentystycznego
  • uszkodzenie wytrzymałości cementu dentystycznego
  • niedokładny odczyt sprzętu dentystycznego z powodu interwencji śliny
  • dyskomfort dentysty i pacjentów z powodu niechcianego czasu oczekiwania
  • uraz tkanki miękkiej

Rozwiązaniem pozwalającym uniknąć tych wszystkich niepożądanych sytuacji jest zestaw do koferdamu. Jest to płaski cienki arkusz lateksu (ewentualnie z innego materiału), który jest utrzymywany przez zacisk i ramkę, która jest perforowana, aby zęby/ząb wystawały przez perforację, podczas gdy wszystkie inne zęby w tym samym czasie są zakryte i chronione. Zaopatrzenie gabinetu o taki zestaw jest dużo bardziej kompleksowe, a dentysta lepiej przygotowany.

Zalety koferdamu w stomatologii

Od zapewnienia suchego i czystego pola operacyjnego, przez poprawę dostępu i widoczności aż po ochronę tkanek miękkich – tyle i jeszcze więcej zalet zyskasz, gdy hurtownia stomatologiczna (https://e-store.koldental.com.pl/) ma do zaoferowania zestawy do koferdamu. Warto też zwrócić uwagę na zapobieganie wdychaniu i połykaniu ciał obcych, pomoc w kontroli zakażeń krzyżowych poprzez ograniczenie rozprzestrzeniania się mikroorganizmów w aerozolu oraz minimalizację oddychania przez usta podczas zabiegów sedacji wziewnej.

Podsumowując, do uzyskania odpowiedniej izolacji w jamie ustnej niezbędne są właściwe narzędzia stomatologiczne, a wśród różnych dostępnych na rynku – najbardziej przydatny jest koferdam. W klinikach dentystycznych oszczędza on czas dentysty na wykańczaniu przypadków, ponieważ wiele problemów można rozwiązać z jego pomocą dużo łatwiej i sprawniej, a także zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo pacjentowi, który unika wdychania obcych cząstek i niechcianego połykania płynów ustnych i resztek dentystycznych.

Więcej: https://interactiveart.pl/jak-zmniejszyc-dyskomfort-u-pacjentow-stresujacych-sie-w-gabinecie-stomatologicznym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here