bitcoin – prognozy

Bitcoin zawładnął umysłami wielu inwestorów. Ci, którzy zainwestowali w niego u zarania jego kariery obecnie mogą czuć się bogaczami. Jednak nawet dziś spekulacja na tej kryptowalucie może przynieść okazałe zyski. Bitcoin – prognozy ma całkiem pozytywne. Szacuje się, ze jego kurs nadal będzie rósł. Dla inwestorów to szansa na kolejne zyski.

O co chodzi z tym bitcoinem?

Czy właściwie jest bitcoin? Gdzie można go kupić? Ile można na tym zarobić? Pytań odnośnie tej kryptowaluty jest wiele. Z początku budziła kontrowersje ale były one podsycane głównie przez instytucje finansowe, które słusznie bały się utraty pozycji i kontroli na światem finansów. Z czasem zyskała na popularności i stała się nie tylko środkiem płatniczym w internecie ale również celem inwestycji.

Życie bitcoina rozpoczęło się w 2009 roku, kiedy to jego twórca Satoshi Nakamoto prowadził tę zupełnie nowatorską walutę do obiegu. NIkt jej nigdy nie widział ani nie mógł jej dotknąć, nie występuje bowiem pod postacią monety czy też banknotu. Jest jedynie zapisem cyfrowym na dysku komputera. Bitcoin opart jest na systemie blockchain, który zapewnia maksymalne bezpieczeństwo transakcji.

Aby móc zakupić jednostkę tej kryptowaluty zależy zarejestrować się na jednej z giełd przeznaczonych do handlu bitcoinem. Po wykonaniu przelewu środków pieniężnych możemy za nie zakupić pożądaną jednostkę bitcoina. Następnie czekamy na wzrost kursu i sprzedajemy z zyskiem. Na tym polega spekulacje na bitcoinie.

Bitcoin – prognozy

Oszałamiające długoterminowe prognozy dla bitcoina zostały nieco przytłumione na początku 2018 roku. Od stycznia obserwujemy zjawisko, które przez specjalistów zostało okrzyknięte „krwawą łaźnią” na rynku kryptowalut. Kurs bitcoina zjechał o około 30 procent. Obecnie jego kurs szacuje się w wysokości 7 tysięcy dolarów. Czy jest to tylko, co prawda znaczna , ale jednak tylko korekta? Jeszcze w grudniu 2017 roku analitycy wróżyli bitcoinowi świetlaną przyszłość. Według wielu optymistów cena tej najpopularniejszej kryptowaluty miała sięgnąć pułapu 300 lub nawet 400 tysięcy dolarów.

Czy te bitcoin – prognozy są nadal aktualne? Kursy akcji, walut u kryptowalut żądzą się podobnymi prawami. Korekty są naturalnym zjawiskiem w trendzie. Po jej wypełnieniu – jak zapewniają analitycy – można spodziewać się dalszych wzrostów. Nie bez znaczenia jest również fakt ograniczonej liczby tokenów. Szacuje się, że górna granica liczby bitcoinów w obiegu to około 21 milionów. Wobec ciągle wzrastającego popytu i określonej z góry i mającej swoją granicę podaży, cena bitcoina powinna nadal rosnąć. Takie są przewiadywania większości analityków. To oczywiście świetna informacja dla inwestorów, zarówno tych, którzy już włożyli swoje środki w tę inwestycje jak i również dla tych początkujących. Wydaje się, że przyszłość tej kryptowaluty będzie bardzo interesująca w świetle rozwoju internetu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here