Bitcoin – ile kosztuje

Bitcoin to obecnie zdecydowanie najbardziej popularna kryptowaluta. Kiedy był wprowadzany do obrotu w 2009 roku w przeliczeniu na złotówki kosztował dosłownie grosze. Pierwsze giełda do handlowania bitcoinem powstała w 2010 roku. OD tego czasu kurs tej kryptowoaluty systematycznie rośnie. Prognozy są dość optymistyczne i uważa się, że na spekulacji na bitcoinie będzie można jeszcze długo zarabiać. Obecnie szacuje się,że do bitcoina należy około 30% rynku kryptowalut. Bitcoin – ile kosztuje obecnie? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

Bitcon – cyfrowa rewolucja finansów

Bitcoin został stworzony przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Choć część internautów twierdzi, że pod tym pseudonimem ukrywa się grupa osób. Ta kryptowaluta zrewolucjonizowała dotychczasowe postrzeganie świata finansów. Bitcoin jest niezależny od centralnego eminenta – tak jak ma to miejsce w przypadku walut tradycyjnych. Jest z natury deflacyjny, co oznacza, że w obiegu może być tylko jego skończona ilość, obecnie szacowana na 21 milionów jednostek. Dzięki temu, przy zachowaniu obecnej popularności, można spodziewać się stałego wzrostu jego kursu.

Bitcoin – ile kosztuje?

Warto przypomnieć, że zaraz po wprowadzeniu do obiegu, kurs bitcoina ustalono na podstawie kosztu wydobycia. Wówczas z jednego dolara można było zakupić 1309 BTC. W 2010 roku zaczęły powstawać pierwsze giełdy dedykowane do handlu bitcoinem. Na początku 1BTC można było zakupić za około 80 groszy. Następnie kurs poszybował w górę – w 2012 roku za 1BTC płaciliśmy około 41 zł, w 2013 roku już około 2000 zł zaś w roku 2016 około 4000 zł. Bitcoin – ile kosztuje obecnie? Na dzień dzisiejszy 1BTC zakupimy za około 27 000 zł. Cena jest z pewnością oszałamiająca. Szybko można sobie uzmysłowić jak bardzo wzbogaciły się osoby, który kupowały bitcoina jeszcze w 2010 roku. Wzrost kursu od tamtego czasu jest kolosalny.

Jakie są prognozy dla bitcoina?

Analitycy rynku kryptowalut widzą przed bitcoinem raczej świetlaną przyszłość. Duże znacznie ma tutaj fakt, że w obiegu może być tylko ograniczona jego ilość. Według ekspertów może być maksymalnie około 21 milionów jednostek bitcoina. To powoduje, że jego kurs nadal będzie rósł, przy założeniu, że nie zmaleje jego popularność wśród internautów. To duża szansa na zyskowną inwestycję na graczy, który dopiero teraz zdecydują się na zakup bitcoina.

Największą jednak zaletą przyciągająca inwestorów jest niezależność bitcoina. W świecie tradycyjnych walut, gdzie dużo do powiedzenia mają rządy oraz duże banki, istnieje duże ryzyko sterowania kursami. Na dodatek nasze depozytu nie są tak bezpieczne jak się nam do tej pory wydawało. Widać to dobrze na przykładzie Cypru gdzie nie tak dawno rząd zabrał pieniądze Cypryjczyków z ich depozytów bankowych. Czy wobec tego bitcoin będzie w przyszłości bezpieczną przystanią dla naszych oszczędności?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here