zarabianie na kryptowalutach

Jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział czym są kryptowaluty. Inwestowanie w nie to była domena garstki internetowych zapaleńców, którzy widzieli w tym przyszłość. Jak wskazuje obecny kurs Bitcoina (ok. 30000 zł), nie mylili się. Dziś kryptowaluty są już bardzo popularne. Coraz więcej inwestorów ale też i zwykłych ludzi dostrzegło możliwość zarobku. Zarabianie na kryptowalutach polega głównie na handlu nimi na internetowych giełdach. Choć możliwe jest także ich… wydobywanie za pomocą specjalnie przygotowanego sprzętu komputerowego o ogromnej mocy obliczeniowej.

Zarabianie na kryptowalutach – Różnice kursów

Zarabiać na kryptowalutach można na kilka sposobów. Najbardziej typowy sposób to ten do złudzenia przypominający handel dolarem czy euro na tradycyjnych rynkach. Zastosowanie ma tu znana od lat zasada: kupić taniej – sprzedać drożej. Dzięki specjalnym wykresom w kantorach i giełdach internetowych możemy przeanalizować wysokość kursów w przedziale nawet ostatnich kilku lat. Pozwala to ocenić czy i w jaką stronę poszybuje kurs danej kryptowaluty. Choć trzeba przyznać, że w przypadku kryptowalut rynek nie jest tak przewidywalny jak w przypadku tradycyjnych walut. Jest bardziej dynamiczny, mniej uzależniony od polityki i można powiedzieć że dość chaotyczny. Dlatego zarabianie na różnicach kursów nie jest przeznaczone dla początkujących inwestorów. Chyba, że lubią ryzyko. Tylko doświadczeni znawcy rynku kryptowalut są w stanie ocenić jaki może być kurs danego instrumentu za na przykład miesiąc.

Kopanie Bitcoinów

Innym sposobem na zdobycie BTC do swojego portfela jest ich wydobywanie tzw. kopanie z sieci Bitcoin. Jest to sposób przeznaczony dla inwestorów ze sporym zapleczem finansowym i sprzętowym. Potrzebny będzie kosztujący kilkadziesiąt tysięcy złotych sprzęt komputerowy pobierający z sieci energetycznej mnóstwo prądu. W zależności od kursu BTC zysk z takiej inwestycji możemy otrzymać nawet za kilka lat. Lub w ogóle, jeśli kurs BTC znacząco spadnie, a wydatki na prąd wciąż będą na tym samym poziomie. Mamy tu do czynienia z ryzykiem, jak przy każdej inwestycji. Aby nieco oszacować możliwy zysk możemy skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów. Po podaniu danych takich jak ogólna moc naszego sprzętu, koszt energii elektrycznej oraz aktualny kurs Bitcoina otrzymamy szacunkowe wyliczenia odnośnie wysokości oraz możliwego terminu uzyskania pierwszych zysków. Wyliczenia takie mają oczywiście charakter szacunkowy i nie powinniśmy się na nich w stu procentach opierać przy ostatecznej ocenie ryzyka inwestycji.

Podsumowanie

Zarabianie na kryptowalutach jest oczywiście możliwe. Jednakże ten rodzaj inwestowania polecamy raczej zaawansowanym inwestorom ze sporym zapleczem finansowym. W żadnym wypadku nie jest to sposób na zarobek dla tych, którzy aby móc zainwestować musieliby zaryzykować całym swoim majątkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here