Zakładanie kancelarii

Radca prawny i adwokat to zawody zaufania publicznego, które zajmują się pomocą w zakresie prawa, opracowywaniem projektów aktów prawnych, a także mogą występować przed sądem. Zwykle kojarzymy adwokatów, czy radców prawnych jako mecenasów. W przeciwieństwie jednak do radców prawnych, adwokat nie może świadczyć swoich usług w stosunku pracy. Bycie adwokatem albo radcą prawnym wymaga jednak specjalizacji w swojej dziedzinie.

Adwokaci i radcy prawni muszą sprawować pieczę nad wieloma istotnymi dziedzinami. Im bardziej wyspecjalizowany jest adwokat, tym większym zainteresowaniem może się cieszyć i tym więcej przyciągnie osób. Jednak jest to bardzo odpowiedzialna praca i wiąże się z wieloma emocjonalnymi kwestiami. Aby znaleźć właściwego radcę prawnego lub adwokata, należy wpisać w wyszukiwarkę internetową takie hasła, jak np. „Kancelaria Adwokacka Rzeszów„, „Najlepszy radca prawny w Rzeszowie”, „którego adwokata w Rzeszowie wybrać”, „która kancelaria prawna oferuje najlepsze usługi w Rzeszowie”, „kancelaria radcy prawnego w Rzeszowie – cennik”, „kancelaria radcy prawnego w Rzeszowie – usługi”, a będzie nam znacznie łatwiej odnaleźć tego specjalistę, który spełni nasze zachcianki.

Sam adwokat zakładając swoją kancelarię, musi dowiedzieć się wiele o sytuacji prawnej tego przedsięwzięcia, m.in. bardzo ważne jest RODO – gdyż w swojej profesji adwokat będzie się konsultował z wieloma różnymi osobami, których dane osobowe trzeba zachować w tajemnicy. Warto więc znaleźć informacje o RODO, gdyż przydaje się to przy zakładaniu kancelarii. Trzeba wybrać też zakres dziedzin, którymi kancelaria będzie się zajmować – mogą być to np. sprawy rozwodowe, kwestie ograniczenia władzy rodzicielskiej, sprawy o alimenty, sprawy o upadłość konsumencką, sprawy o majątek po rozwodzie, czy sprawy o kontakt z dzieckiem. Jak widać, kwestie te budzą kontrowersje i wzbudzają wiele emocji również na sali sądowej, jednak adwokat musi zająć się przede wszystkim tym, aby jego klient był zadowolony ze swojej sytuacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here