W jakich sytuacjach przydają się karty wielowalutowe?

Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy poza granice Polski. Nie tylko lubimy udawać się na egzotyczne, zagraniczne wakacje, ale często przez np. wykonywaną pracę jesteśmy zmuszeni przebywać w obcym kraju, gdzie obowiązuje inna waluta. Niektórzy zapewne zastanawiają się, czy dobrym rozwiązaniem jest posiadanie karty wielowalutowej – nic w tym dziwnego- są określone sytuacje, w których jest ona bardzo przydatna, a nawet niezbędna.

Czym są karty wielowalutowe?

Karta wielowalutowa jest oczywiście sposobem na zakupy czy wypłacanie gotówki z bankomatów bez konieczności przewalutowania. Posiadanie jej umożliwia przypisanie do niej nawet kilku rachunków bankowych, dzięki czemu podczas transakcji taką kartą system rozpoznaje walutę, w jakiej jest prowadzona, i rozlicza ją według naszych upodobań. Bardzo ważnym aspektem posiadania karty wielowalutowej jest to, że na każdym rachunku, z którym jest ona powiązana, musimy posiadać pewną ilość pieniędzy- takie konto w żadnym wypadku nie może pozostawać puste, gdyż karta może utracić swoją funkcjonalność.

Kiedy przyda się karta wielowalutowa?

Kilka lat temu, wyjeżdżając za granicę, konieczne było posiadanie osobnej karty prowadzonej w danej obcej walucie. Ktoś, kto podróżował po wielu krajach, musiał po prostu posiadać cały ogrom takich kart, co było nie tylko mało wygodne i niebezpieczne, ale także generowało ogromne koszty. Karta wielowalutowa umożliwia podpięcie do niej kilku walut. Na igoriacard.com jest to 17 możliwych walut. Takie rozwiązanie to świetna opcja dla osób, które muszą często wyjeżdżać w celach służbowych, ale również rekreacyjnych. Możliwym jest założenie takiej karty zarówno przez klienta biznesowego, jak i indywidualnego- z tego wynika że jest ona dobrym rozwiązaniem praktycznie dla każdej osoby, która dużo podróżuje. Co ważne- karta taka będzie użyteczna także w Polsce. Można płacić nią także w naszej walucie, co eliminuje konieczność posiadania co najmniej dwóch kart płatniczych. Kartę wielowalutową możemy bez problemu zamówić na igoriacard.com.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here