na czym polega kopanie bitcoin

Bitcoin to obecnie jedna z najdroższych i najbardziej popularnych kryptowalut dostępnych na rynku. Jej zawrotna cena sięgająca dziesięciu tysięcy dolarów za 1 BTC sprawia, że wielu inwestorów chciałoby posiadać w swoim portfelu inwestycyjnym co najmniej kilka Bitcoinów. Chętni na posiadanie tej kryptowaluty mogą ją po prostu kupić na jednej z giełd. Nie brakuje ofert sprzedaży. Wystarczy poczekać na odpowiedni moment i kupić odpowiednią ilość tej kryptowaluty. Istnieje także drugi sposób na jej zdobycie. Mianowicie mining czyli tzw. kopanie. Na czym polega kopanie Bitcoin? Ile można na tym zarobić? Jaki sprzęt będzie potrzebny?

Na czym polega kopanie Bitcoin

Bitcoin nie jest fizyczną walutą. Nie istnieje jako moneta czy banknot, który możemy wyciągnąć z portfela. Bitcoin to ciąg cyfr zapisany w postaci cyfrowej na nośniku danych. Kopanie Bitcoinów w bardzo dużym uproszczeniu polega na użyciu zaawansowanych technologicznie zestawów komputerowych o potężnej mocy obliczeniowej do szukania takiego ciągu liczb, który będzie mógł być uznany za Bitcoina. Prawdopodobieństwo uzyskania jest zbliżone do wygrania „szóstki” w totolotku. Dlatego też komputery do tego przeznaczone muszą mieć potężną moc obliczeniową.

Jaki komputer do kopania Bitcoinów?

Nie może to być zwykły domowy komputer używany do codziennej pracy, rozrywki czy przeglądania internetu. Po pierwsze efektywność takiego rozwiązania byłaby niska. Po drugie podzespoły szybko by się zużyły pracując na wysokich obrotach.

Do kopana Bitcoinów przeznaczone są specjalne zestawy komputerowe. Wyposażone są one nieraz w kilkanaście najnowocześniejszych kart graficznych. Wykonują miliony operacji na sekundę. Tak potężna moc obliczeniowa może wystarczyć aby kopać Bitcoiny. Należy jednak pamiętać, że podzespoły pracując całą dobę na pełnych obrotach wytwarzają mnóstwo ciepła. Aby nie ryzykować uszkodzenia sprzętu należy się zaopatrzyć w profesjonalny układ chłodzący cały zestaw. Nie mogą to być zwykłe komputerowe wentylatory i radiatory lecz potężne wiatraki. Należy także zadbać o właściwą wentylację całego pomieszczenia, w którym znajduje się nasz zestaw kopiący Bitcoiny. Właściwa cyrkulacja powietrza zapewni długą i w miarę bezawaryjną pracę całego zestawu.

Należy także pamiętać o tym, że taki zestaw będzie pobierał z sieci znacznie więcej prądu niż tradycyjny komputer. Będzie on także włączony przed 24 godziny na dobę co sprawi, że otrzymując pierwszy rachunek za prąd możemy się nieco zdziwić.

Ale na dłuższą metę jest to opłacalne. Po kilku miesiącach pracy możemy już liczyć na pierwsze zyski. O ile oczywiście nic niespodziewanego nie wydarzy się na rynku kryptowalut i kurs Bitcoina nie spadnie nagle poniżej pewnego akceptowalnego poziomu. Warto także skorzystać z internetowych kalkulatorów, które na podstawie danych o sprzęcie i koszcie energii elektrycznej obliczą nam czas potrzebny do zwrotu inwestycji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here