Na co zwracać uwagę przy podpisywaniu umowy o ubezpieczenie mieszkania?

Aż 80% Polaków ubezpiecza swoje domy i mieszkania, co doskonale obrazuje, jak ważna jest to polisa. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie mieszkania? Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

Zakres polisy dostosowany do potrzeb i poziomu ryzyka

Ubezpieczenie mieszkania jest w przypadku niemal wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych bardzo elastycznym produktem. Daje to właścicielowi nieruchomości swobodny wybór pomiędzy elementami polisy, które wydają mu się zasadne. Dlatego zanim podpiszemy umowę z ubezpieczycielem, warto dokładnie ją przestudiować i sprawdzić, czy zawiera wszystkie interesujące nas elementy. W ubezpieczeniach mieszkania rozróżniamy dwa przedmioty polisy. Pierwszy stanowią mury wraz z przytwierdzonymi do nich elementami. Do tej kategorii zaliczają się między innymi panele, poręcze, ale również pomalowane ściany. Druga grupa to ruchomości domowe, w skład których wchodzą między innymi meble, sprzęt RTV i AGD, ale również rzeczy osobiste. Dlatego warto przekonać się, jak polisa traktuje mury i ruchomości.

Elementy polisy

Osobną kwestię stanowi zakres ubezpieczenia, który powinniśmy dopasować do swoich potrzeb szacując także ryzyko. Mieszkanie możemy ubezpieczyć od zdarzeń losowych, takich jak pożary, powodzie czy upadki drzew. Mienie ubezpieczamy natomiast przed kradzieżą. Osobne polisy lub ich elementy dotyczą także ochrony szyb. W mieszkaniach zdecydowanie warto rozważyć zakup polisy OC. W końcu awaria pralki i zalanie mieszkania sprawi, że prawdopodobnie negatywne skutki odczuje także sąsiad mieszkający poniżej. Do rozważenia pozostaje kwestia wykupienia ubezpieczenia NNW na wypadek odniesionych w domu kontuzji, jak również domowy pakiet assistance. Obecność tego ostatniego może przemawiać na korzyść jednej spośród dwóch z pozoru niemal identycznych polis.

Jak znaleźć najkorzystniejsze ubezpieczenie mieszkania?

Kluczem do sukcesu jest znalezienie jak największej liczby ofert i ich porównanie. Bardzo pomocne będzie w tym zakresie wsparcie sprawdzonej agencji ubezpieczeniowej, na przykład CUK, o czym można przeczytać więcej pod adresem https://cuk.pl/. W ten sposób uzyskujemy dostęp do ofert prezentowanych przez 30 wiodących towarzystw ubezpieczeniowych, a więc zwiększamy szansę na znalezienie idealnej polisy w doskonałej cenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here