koparka bitcoin

Jedną najprostszych metod zakupienia bitcoina jest po prostu dokonanie odpowiedniej transakcji na specjalnej giełdzie, na której handluje się kryptowalutami. Do najpoczwarniejszych tego typu serwisów należą Bitmarket i Bitbay. Choć giełd i oferowanych przez nich możliwości jest znacznie więcej. Jednak zakup bitcoina na giełdzie od innych użytkowników to nie jedyna metoda pozyskania tej cennej kryptowaluty. Bitcoina możesz zdobyć również jako tzw. górnik wykorzystując sprzęt komputerowy o dużej mocy obliczeniowej. Koparka bitcoin to narzędzie, które z pewnością cię zainteresuje.

Bitcoin jest niezależny

Jak doskonale wiemy tradycyjny pieniądz, transakcje, przelewy – wszystko to oparte jest na systemie bankowym. Choć wydaje się to zupełnie bezpieczne – bo przecież objęte gwarancjami państwowymi – to jest to jednak złudzenie. Działając w ramach systemu bankowego jesteśmy zmuszeni do korzystania z pośrednictwa, które często słono kosztuje. Na dodatek banki inwigilują wszelkie nasze przelewy, dokładnie znają historię naszych transakcji. Banki mogą również zająć nasze pieniądze, czy to na poczet egzekucji komorniczej czy też na życzenie rządu jak miało to miejsce swego czasu na Cyprze.

Bitcoin, jako kryptowaluta, jest od takich niebezpieczeństw uwolniony. Wszystko w jego działaniu opiera się na matematyce i kryptografii a bazą dla transakcji jest sieć rozproszona. Dzięki temu z pośrednictwa został wykluczony czynnik ludzki a tym samym możliwość różnych manipulacji.

Minning czy jak zdobyć bitcoina

Dla poprawnego działania systemu blockchain potrzebna jest praca wielu urządzeń o wysokiej mocy obliczeniowej. Taki rodzaj pracy wykonują tzw. górnicy, posiadający odpowiedni sprzęt komputerowy. Za swoją prace wynagradzani są nowo wydobytymi bitcoinami. Wydobycie bitcoina polega zaś na rozbiciu bloku w systemie blockchain poprzez rozwiązanie problemu kryptograficznego.

Koparka bitcoin

Czasy kiedy minning można było wcielać w życie na laptopach i domowych komputerach dawno już odeszły do lamusa. Obecnie zwykły pecet na rozbicie bloku w systemie blockchain potrzebowałby setek tysięcy lat. Dlatego górnicy używają wysoko wyspecjalizowanego sprzętu, który oparty jest na układach ASIC. To tzw. koparka bitcoin, której nie zakupisz w zwykłym sklepie ze sprzętem komputerowym. Możesz szukać jej bezpośrednio u producenta lub używanej od innych górników. Często jest sprowadzana z Chin ale jest to obarczone opłatą celną.

Jeśli już wybierzesz sobie twoim zdaniem odpowiednią koparkę warto byś wszystko jeszcze raz dobrze przekalkulował. Opłacalność minningu jest bowiem rotacyjna i w dużej mierze zależy od kursu bitcoina. Aby dobrze to wykalkulować powinieneś wziąć pod uwagę oprócz ceny samej koparki również koszt poboru prądu, prowizję pobieraną przez kopalnię oraz szacowany czas wydobycia pierwszego bitcoina. W tym ostatnim pomogą ci specjalne kalkulatory dostępne w sieci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here