Kopalnia kryptowalut

Dziś zastanowimy się czy warto zajmować się kopalnią kryptowalut. Każda kopalnia kryptowalut potrzebuje koparki. Nie kopiemy już w kopalniach zwykłymi laptopami czy pecetami. Do tego są potrzebne specjalistyczne moduły składane i montowane układy graficzne (kilka kart graficznych podłączonych pod płytę główna).

Kopalnia kryptowalut

Kopalnia kryptowalutCzy jest to opłacalne zależy od tego, ile chcemy zarobić i jakie mamy stawki z naszym operatorem za prąd. Okazać się może że wydamy kilkanaście tysięcy złotych na koparkę, a nie wykopiemy odpowiednio dużo by zapłacić za prąd zużyty do kopania. Internet oferuję całą masę kopalni kryptowalut polskich jak i zagranicznych. Wszystko zależy od tego jaką mamy moc, jaką chcemy osiągnąć korzyść. W internecie jest naprawdę masa aplikacji programów które szacują nasze koszty wydobycia. Fakt im lepsza ( droższa koparka) tym więcej wykopiemy w kopalni, ale okazać się może tak że, w ogóle nic nie zarobimy, a koszt naszej koparki nigdy nam się nie zwróci. Kryptowaluty idą strasznie w dół przed świętami obecnie koszt BTC (Bitcoin Cash ) to niecałe 400 zł. Jeszcze niedawno kosztował koło 566 zł. Zastanówmy się zatem, co jest lepsze? Może zamiast kopać kryptowalutę porostu ją kupić, za cenę która chcieliśmy kupić koparkę ? Przy zakupie kryptowaluty nie ponośmy tak wielkiego ryzyka jak przy zakupie koparki do kryptowalut.

A może jednak kupić kryptowalutę?

Moim zdaniem mając na cel inwestycji trochę odłożonego gorsza lepiej jest zainwestować w kryptowautę i ją porostu kupić. Gwarancji że nie stracimy nie ma. Jest natomiast wielce prawdopodobne że po świętach ceny pójdą w górę. Zyskamy wtedy naprawdę sporo nie narażając siebie na nieprzespane noce i ciągłe buczenie układów graficznych w celu kopania kryptowalut. Nie mamy pewności czy wykopiemy dużo czy mało, ale widząc nawet rynek lokalny (ogłoszenia w internecie lokalne) ludzie wyprzedają te koparki na potęgę pewnie po to, by spokojnie sobie kupić za gotówkę kryptowalutę. Odchodzą nam wtedy koszty prądu. Co najwyżej stracimy parę złotych na kursie ( zawsze możemy szybko sprzedać jak będzie bardzo niski kurs).

Inwestując w kopanie tracimy kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych na urządzenie oraz dodatkowo po kilkaset złotych na prąd. Myślę, że tym mini artykułem chodź troszkę pomogłem, przy podjęciu decyzji co warto zrobić i jak zająć się kryptowalutami na początek. Wiadomo jeśli mamy jakieś układy i wujka w elektrowni wtedy może się bardziej opłacać zakup jakieś super koparki do kopania kryptowaluty za kilka tysięcy złotych. Cóż święta niedługo może Mikołaj coś zostawi wam pod choinką. Jeśli ktoś chce się tym pobawić na poważnie, może jeszcze zacząć grać kryptowalutą na giełdzie. Jeśli nie, po prostu kupić, kiedy kurs jest niski i sprzedać kiedy uzna że jest dosyć wysoki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here