Kantor kryptowalut

Kryptowaluty, są ciągle dla wielu osób jedną wielką niewiadomą. Ale gdy bliżej się temu przybliżymy, zrozumiemy, że diabeł nie jest tak straszny, jak go malują. Jak w każdym przedsiębiorstwie, tak i w kryptowalutach znajdą się zarówno uczciwe, jak i nieuczciwe instytucje.

Czym są kryptowaluty?

Kantor kryptowalutWarto na początku zdać sobie sprawę czym w ogóle są te całe kryptowaluty. Kryptowaluty są rozbudowanym i innowacyjnym systemem księgowań które, też pozwalają na większą anonimowość niż tradycyjne przelewy bankowe. Są to cyfrowe waluty, ze względu na brak możliwości fizycznego posiadania kryptowalut, ponieważ jest to jedynie ciąg komputerowych algorytmów. Wielu osobom kryptowaluty, ze względu na łatwą dostępność, posługują do obrotu zainwestowanymi w nie pieniądze, co jest bardzo ryzykownym instrumentem inwestycyjnym. W przypadku zwykłych aukcji, czy walut, jeśli zainwestujemy, a cena rynkowa wzrośnie, wychodzimy z zyskiem z inwestycji. Jednak w przypadku kryptowalut, nawet gdy za jedną kryptowalutę wykupimy inną i wyjdziemy z zyskiem, lecz bazowa waluta straci na cenie to pomimo teoretycznego zysku, kończymy z minusem, co dla nikogo nie jest przyjazne.

Czy kantor kryptowalut i giełdy są tym samym?

Naturalnie, iż nie. Wydawać mogłoby się, że różnicy nie ma, ponieważ w obydwóch wariantach mamy możliwość zarówno kupna, jak i sprzedaży kryptowalut różnego rodzaju. Wyróżniamy dwie różnicę. Pierwszą jest, chociażby sam zarys działania tych dwóch serwisów. Kantor kryptowalut, identycznie jak tradycyjne kantory wychodzą z założenia zarobku bazującego na różnicy ceny kursy przy sprzedaży oraz kupnie co powoduje też wysoką prowizję podczas transakcji w kantorach. Jeśli chodzi o przypadek giełd, wychodzą z do inwestorów z możliwością zarobku na obrocie walutami, podczas różnic na rynku cenowym, więc wysokie prowizje zdecydowanie odstraszałyby potencjalnych klientów, ze względu na znaczące kosztu uzyskania zysku z inwestycji. Przekłada się to pozytywnie na oszczędność, zarówno w przypadku gdy wymieniamy tradycyjne waluty takie jak PLN, USD czy EURO, ale również, jeśli transakcja przebiega w sposób kryptowaluty na inną kryptowalutę. Więc jeśli wymiana na giełdach jest tak opłacalna, dlaczego masa internautów decyduje się jednak na kantor kryptowalut?

Dlaczego kantor kryptowalut jest popularny?

Jest to spowodowane, różnicą w sposobie zarabiania przez obydwa wspomniane instrumenty. Z racji, że podczas obrotów akcjami cyfrowych walut, musimy podejmować decyzje na podstawie jakichś argumentów, czy to wydarzeń ekonomicznych lub wykresów wszystkie giełdy posiadają masę funkcji ułatwiających życie inwestorom, co przeszkadza zwykłemu użytkownikowi, dla którego wykresy są czarną magią i utrudnia to w wymianach. W kantorach sprawa jest prosta, wybieramy kryptowalutę oraz jej ilość, wybieramy najkorzystniejszą ofertę i to wszystko. Właśnie ta funkcjonalność zrzesza w sobie coraz większą liczbę użytkowników kantorów kryptowalut.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zdobyć bitcoin
Następny artykułKonto Bitcoin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here