Jak działa koparka bitcoin

Bitcoiny to kryptowaluta, która przez ostatnie dziesięć lat całkowicie zrewolucjonizowała nasze postrzeganie tego czym jest waluta, jak działa i do czego służy.

Rozwój systemu walutowego

Jak działa koparka bitcoinJeszcze zaledwie 30 lat temu niemal wszystkie transakcje w Polsce odbywały przy pomocy fizycznej waluty, czyli banknotów i monet. Były to czasy zaraz po transformacji ustrojowej, kiedy ludzie zaczęli zarabiać swoje pierwsze prawdziwe pieniądze i nie ufali rządowi, a tym bardziej czemuś takiemu jak płatność kartą bankową, nawet jeżeli takie mechanizmy już wtedy powoli zaczęły u nas działać.

Dopiero na początku XXI wieku zaufanie konsumentów do banków zaczęło sukcesywnie wzrastać i coraz bardziej popularne stawały się płatności kartami debetowymi i kredytowymi. Wygrała szybkość, prostota i wygoda.

Dziesięć lat temu płatności zbliżeniowe kartą i telefonem z NFC zaczęły coraz mocniej wchodzić na polski rynek, płatności bezgotówkowe powoli zaczęły spychać tradycyjną płatność fizyczną gotówką na margines, a na dodatek w 2008 i 2009 roku rozpoczął się wielki światowy boom na kryptowaluty, które obecnie znamy głównie pod nazwą bitcoinów.

Co to jest bitcoin?

Czym są bitcoiny? Kryptowalutą. No dobrze, ale w takim razie czym jest kryptowaluta? Jest to pewien rodzaj internetowej waluty za pomocą której dokonywane są transakcje wyłącznie drogą elektroniczną, czyli w internecie. Dodatkowymi elementami rozróżniającymi kryptowaluty na tle tradycyjnej waluty, jest fakt, że wszystkie transakcje kryptowalutą są szyfrowane, a więc zabezpieczane specjalnym szyfrem, którego nie da się złamać. Czyni to płatności takimi kryptowalutami jak bitcoin, bardzo anonimowymi.

Ciekawym zjawiskiem, które powstało na bazie popularności bitcoina są koparki bitcon. Czym jest i jak działa koparka bitcoin?

Jak działa koparka bitcoin?

Koparka bitcoin to sprzęt lub sama karta graficzna, który służy wyłącznie do kopania bitcoinów, czyli zarabianiu na tworzeniu bloków w systemie blockchain.

Można wyróżnić trzy typy koparek. Pierwsza to koparki GPU dzięki którym można kopać kryptowalutę przy pomocy karty graficznej. Drugi typ to koparki CPU, czyli koparki wykorzystujące do kopania całą jednostkę centralną. Trzecim typem koparek, które charakteryzuje niska cena, to koparki USB. Ich cena często nie przekracza 200 zł, jednak również zarobek jest wyjątkowo niski i koszt zakupu drukarki USB zwraca się dopiero po kilku latach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here