Ile jest wart bitcoin

Bitcoiny to słowo, które zawładnęło sercami i umysłami wszystkich ludzi na świecie, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o Internecie i inwestowaniu.

Czym jest bitcoin?

Ile jest wart bitcoinCzym jest bitcoin? Jest to obecnie najpopularniejszy typ kryptowaluty, która powstała w 2009 roku. Czym jest natomiast kryptowaluta? W największym skrócie można ją nazwać walutą, która istnieje wyłącznie cyfrowo i która jest przetwarzana tylko drogą elektroniczną. Kryptowaluta to również system księgowy o rozproszonej strukturze, który bazuje na kryptografii (przekazywaniu informacji w zabezpieczony sposób) i przechowuje informację o stanie posiadania w umownych jednostkach, czyli w tym przypadku w bitcoinach.

Dlaczego bitcoiny i ogólnie kryptowaluty są od kilku lat tak bardzo popularne? Dzieje się tak z powodu kilku zalet, które kryptowaluty posiadają, a inne tradycyjne waluty niekoniecznie, a na pewno nie w tak szerokim zakresie.

Chodzi tutaj na przykład o bezpieczeństwo. Dzięki temu, że bitcoiny są rozprowadzone w rozproszonym systemie, a także są zaszyfrowane przy pomocy technologii blockchain, to informacje o każdej transakcji z użyciem bitcoinów są niemal niemożliwe do rozszyfrowania czy złamania. Zaleta ta prowadzi do kolejnej, czyli anonimowości. Każde konto z bitcoinami jest w stu procentach anonimowe i jedyne co otrzymujemy do naszego konta bankowego z kryptowalutą, to specjalny długi login składający się z aż 54 znaków oraz hasło do rachunku.

Ile jest wart bitcoin?

Posługiwanie się bitcoinami jest też tanie. Dzięki temu, że podczas transakcji z użyciem bitcoina czy innych kryptowalut, nie uczestniczą żadne banki, koszt wykonania każdorazowego przelewu jest ekstremalnie niski.

Płatności poprzez krypowaluty jest też o wiele szybsze niż w przypadku tradycyjnej waluty. Jest tak głównie dlatego, że w trakcie przelewów kryptowalutą nie ma żadnych pośredników. Dodatkowo płatności bitcoinem odbywają się wyłącznie drogą cyfrową, co także zdecydowanie skraca i przyspiesza cały proces.

Ile jest wart bitcoin? Obecna cena bitcoina sprawia, że wiele osób pluje sobie w brodę na myśl, że jeszcze kilka lat temu nie kupowali bitcoinów lub kupili je i po kilku miesiącach sprzedali. Obecnie (a dokładniej 9 lutego 2020 roku) 1 bitcoin jest warty zawrotną sumę 39 578 złotych. Wartość ta zmienia się każdego dnia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here