Historia kryptowalut sięga 2009 r., kiedy to powstał jej pierwszy odpowiednik, czyli Bitcoin. Nie ma pewności kto stoi za jej stworzeniem, ale wiadomo, że była to osoba lub grupa osób posługująca się pseudonimem Satoshi Nakamoto.
Czym są kryptowaluty? To po prostu waluta cyfrowa, nie mająca powiązań z tradycyjnymi walutami. Po kilku latach zaczęły powstawać kolejne kryptowaluty – po Bitcoinie były Ethereum, Litecoin, Ripple czy Cardano. Zaczął się handel nimi między inwestorami. Każdy miał nadzieję, że nowy nabytek zyska na wartości po pewnym czasie. Aby zacząć wymianę krypotowalut, trzeba zarejestrować się na specjalnej platformie giełdowej. Można to zrobić przez stronę internetową lub aplikację mobilną. Elektroniczna waluta jest przechowywana w tzw. portfelu. Tylko jego właściciel ma do niego dostęp.

Handel kryptowalutami

Handel kryptowalutamiZ racji, że handel kryptowalutami odbywa się wirtualnie, można to robić o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodni. Jest to bardzo wygodne. Można przyjąć taktykę handlu krótkoterminowego i trzymać walutę przez krótki okres czasu – kilka minut, godzin lub miesięcy. O handlu długoterminowym, mówi się, gdy walutę trzymamy w portfelu ponad rok.

Ten nowy rodzaj elektronicznego rynku giełdowego, znalazł wielu miłośników. Ludzie mogą na nim zarówno bardzo się wzbogacić, jak i stracić duże sumy pieniędzy. Wartość kryptowalut, może się zmieniać w ciągu dnia nawet o kilkanaście bądź kilkadziesiąt procent. Jest to bardzo ryzykowne, ale jednocześnie emocjonujące zajęcie.
Wszystkie transakcje są nieodwracalne i rejestrowane dzięki specjalnej technologii blockchain (łańcuch bloków), która uniemożliwia fałszerstwa.

Kopanie kryptowalut

Kryptowaluty można zdobyć nie tylko przez handel. Porównuje się je do złota, bo proces jej wytworzenia nazywa się ‚kopaniem’. Nie jest to jednak proste, ponieważ potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie, które potrafią kosztować olbrzymie pieniądze. W dodatku, osoby zajmujące się ‚wykopywaniem’ kryptowalut zostawiają swoją wiedzę o tym procesie dla siebie.

Przed decyzją o zaczęciu inwestowania w którąś z kryptowalut, należy o każdym rodzaju poczytać i zdobyć jak najwięcej informacji na jej temat. Kluczem do sukcesu w tym biznesie, jest wiedza, cierpliwość i wyczucie. Oprócz lektury o samych walutach, należy zapoznać się ze wszystkimi sposobami jej zdobycia i wymiany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here