insekt

Dezynsekcja polega na eliminowaniu różnego typu organizmów żywych, w tym owadów, które mogą stanowić zagrożenia dla życia i zdrowia mających z nimi kontakt ludzi. Owady mogą także uszkodzić żywność oraz wniknąć w konstrukcję budynku, lub niektóre przedmioty. By mieć pewność, że pozbywasz się szkodników raz na zawsze – warto wybrać sprawdzone metody dezynsekcji. Poniżej prezentujemy repertuar wybieranych rozwiązań oraz udzielamy kilku porad w zakresie wyboru konkretnej metody dezynsekcji. 

Insekty w domu i zakładzie pracy – jak się ich pozbyć?

Jeśli owady zagnieździły się w budynku, w którym mieszkasz lub pracujesz, warto jak najszybciej zabrać się do ich wypędzenia. Oferty poszczególnych firm są dość zróżnicowane, najczęściej korzystają jednak z dość podobnej technologii. Wśród najpopularniejszych znajduje się metoda: opryskowa, termiczna, gazowa, żelowa, wymrażanie, zamgławianie, nastrzykiwanie i opylanie. Wybór konkretnej metody warto ustalić z usługodawcą, który pomoże dopasować optymalne rozwiązanie.

Poszczególne metody cieszą się mniejszą lub większą popularnością i wykazują różną skuteczność. Warto pamiętać, że wybór konkretnego rozwiązania zależy od warunków danego budynku i jego pomieszczeń, a także od bezpieczeństwa przebywających w nim i użytkujących na co dzień osób.

Niektóre metody wymagają całkowitego wyłączenie budynku z użytku na okres kilku godzin lub dłużej. Inne są mniej inwazyjne i pozwalają na jednoczesne przeprowadzenie zabiegów dezynfekujących bez konieczności przerywania ciągłości pracy lub opuszczania pomieszczeń.

Dezynsekcja uniwersalna, skuteczna i bezpieczna

Jedną z najchętniej wybieranych metod jest dezynsekcja mgłowa. Wybierana jest do walki z różnego typu owadami, zwłaszcza tymi, które przemieszczają się głównie po podłodze oraz ukrywają w jej zakamarkach. Wyzwalana w trakcie dezynsekcji mgła chemiczna wnika do najtrudniej dostępnych miejsc, gdzie zwykłe sprzątanie nie dociera. Dzięki temu jest w stanie zabić nawet najbardziej zajadłe pluskwy oraz ich gniazda.

Do popularnych metod należy też odmrażanie. Jest chętnie stosowane w dezynfekcji mieszkań. Polega na rozprowadzaniu suchego lodu, który doprowadza do wymierania pluskiew i innych szkodników. Dużą zaletą tej metody jest jej bezpieczeństwo względem ludzi i zwierząt domowych.

Metoda żelowa jest dedykowana przede wszystkim do walki z karaluchami. Jest pod tym względem niezwykle skuteczna, dzięki zawartym w niej feromonom. Wabią one karaluchy i inne owady, które wchodzą w kontakt z trucizną. Następnie, przenoszą ją do gniazda, powodując wymierania wszystkich osobników.

Dezynsekcja Kraków – jak wybrać firmę?

W topografii Krakowa znajdują się miejsca narażone na szkodliwe oddziaływania różnego typu szkodników. W starych kamienicach najczęściej doskwierają pluskwy, karaluchy, pchły, mole, mrówki, a także muszki owocówki oraz rzadziej szkodniki magazynowe. Poszczególni przedstawiciele mogą wyrządzić szkody Tobie oraz Twojej żywności i domownikom. 

Wybierając firmę dezynfekującą warto poinformować z jakiego typu szkodnikami domowymi pragniesz się rozprawić. Warto też przygotować swoje mieszkanie lub miejsce pracy do dezynsekcji – udostępnić miejsca zasłonięte meblami, ściągnąć dywany i wykładziny, a także wskazać, w których miejscach owady występują najczęściej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here