Co to jest kryptowaluta

Obecnie świat bardzo poszedł naprzód. Powstają rzeczy, które kilkanaście lat temu nawet nie przychodziły na myśl. Niezależnie od wieku, chcemy uczestniczyć w tych wybuchach nowości i rozumieć to, co nas otacza. Ostatnimi czasy wiele osób zaczęło rozmawiać o kryptowalutach, bitcoinach i inwestycjach „tego czegoś”. Zobaczmy, co to jest kryptowaluta, czym się charakteryzuje i czy warto inwestować na tym rynku.

Co to jest kryptowaluta?

Co to jest kryptowalutaPoczątkowe pytanie, czyli co to jest kryptowaluta? Kryptowaluta jest jednostką wymiany wartości, niestety nie jesteśmy w stanie jej dotknąć jak rzeczywistych pieniędzy, ponieważ istnieje ona w świecie wirtualnym. Brzmi nieco enigmatycznie, ale da się to zrozumieć. Posiada ona linijki kodu źródłowego, a przykładem może być chociażby strona internetowa. Można ją bez problemu przesyłać między uczestnikami. Wysyłane są one za pomocą kryptografii , pewnego zabezpieczenia przed osobami, które chcą oszukiwać lub wyłudzać kryptowaluty. Kryptowaluty zazwyczaj mają określoną liczbę jednostek w odróżnieniu od literalnych pieniędzy, które zawsze można dodrukować. Co ciekawe,większości kryptowalut nie da się podrobić.

Cechy kryptowalut

Cechą kryptowalut jest również to, że są zdecentralizowane. Kolejne trudne słowo, co to oznacza w praktyce? Istnieją one bez udziału banku centralnego. Wartość kryptowalut, a także ich emisja zależy tylko i wyłącznie od użytkowników. Pewne stwierdzenie dobrze to opisuje. Kryptowaluty są walutami internetowymi i one należą do człowieka.
W takim razie w jaki sposób możemy korzystać z kryptowalut? Dla niektórych osób używanie kryptowalut jest jak używanie karty płatniczej. Jednak czy na pewno wszystko wygląda tak samo? Zobaczmy.
Kryptowaluty pracują podobnie jak nasze skrzynki e- mail. Kiedy chcesz otrzymać od kogoś wiadomość najpierw musisz podać twojego maila. Podobnie jest z kryptowalutami. Tym mailem jest klucz publiczny. Kiedy chcesz zobaczyć co jest w przysłanym mailu musisz zalogować się na skrzynkę poprzez wpisanie hasła, a hasło to twój klucz prywatny. Klucz prywatny powoduje szyfrowanie informacji. Kod publiczny je odszyfrowuje.
W takim razie czy inwestować w kryptowaluty. Nabywając wiedzy w opisywanym tym zakresie na pewno odkryjesz, jakie zyski może to przynieść.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo to jest bitcoin
Następny artykułFarma bitcoin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here