Bitcoin – Prognozy

Kryptowaluty istnieją z nami już od ponad dekady, ale nadal potrafią nas zaskakiwać. Co roku powstaje kilkaset nowych kryptowalut i w tym samym czasie kilkaset innych ulega likwidacji z powodu zbyt małego zainteresowania. Jest to więc bardzo niepewny i dynamiczny rynek w którym żeby się odnaleźć trzeba najpierw posiadać sporą wiedzę. Dlatego też w ciągu ostatnich kilku lat powstało tak wiele książek i profesjonalnych analiz i opracowań dotyczących różnego rodzaju kryptowalut, oczywiście z Bitcoinem na czele.

Bitcoin – Prognozy

Bitcoin – PrognozyWielu ekspertach w owych książkach zgadza się co do jednego w przypadku kryptowaluty Bitcoin – prognozy dla niego są na najbliższe 2-3 lata dość pewne. W ciągu najbliższego czasu Bitcoin będzie nadal bardzo się wahał tak jak miało to miejsce w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Oznacza to, że jednego dnia kurs Bitcoina będzie wynosił 38 czy 39 tysięcy złotych, tylko po to żeby następnego dnia jego wartość spadła o kilka tysięcy złotych i kolejnego znowu poszła w górę lub ustabilizowała się na kilka kolejnych dni. Co do przyszłości Bitcoina w perspektywie kolejnej dekady jego istnienia eksperci i ekonomiści nie są już jednak takimi optymistami. W środowisku eksperckim zajmującym się kryptowalutami dominuje bowiem opinia, że obecnie bitcoin jest bańską spekulacyjną. Oznacza to ni mniej ni więcej, że kiedyś bańka ta będzie musiała pęknąć. Sprawi to, że cena Bitcoina w bardzo krótkim czasie (może to być nawet mniej niż doba) spadnie kilkunastokrotnie co spowoduje tylko rozkręcenie się karuzeli sprzedaży Bitcoina. Ludzie zaczną go masowo sprzedawać i wydawać ze strachu o jeszcze większe spadki, a to sprawi że zacznie on jeszcze szybciej i gwałtowniej spadać.

Oczywiście dość znacząca jest też opinia drugiej połowy analityków, którzy twierdzą, że bitcoin nie jest żadną bańską spekulacyjną i ma on prawie stuprocentową szanse na stabilny wzrost jeszcze przez co najmniej kilkanaście kolejnych lat. Trudno jednak stwierdzić na ile wiarygodne są te opinie biorąc pod uwagę fakt, że bitcoin miał już co najmniej jeden moment kiedy jego cena spadła o prawie połowę. Miało to miejsce kilka lat temu kiedy świat obiegła informacja o tym, że chiński rząd zakazał dokonywania płatności bitcoinem w całych Chinach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here