Bitcoin – oszustwo

W ostatnich latach kryptowaluty zyskały bardzo dużą popularność. Jest to zupełna nowość technologiczna i jest bardzo ciężka do zrozumienia nawet dla osób, które są na bieżąco z nowinkami technicznymi. W teorii kryptowaluty mają stanowić zupełnie nową jakość jeśli chodzi o standard płatności w Internecie. Chyba każdy z nas spotkał się z awarią naszego banku. Środki są wtedy niedostępne. Wyobraźmy sobie, że robimy zakupy na znanym portalu aukcyjnym. Wybieramy interesujący nas towar i przechodzimy do płatności. Niestety obsługujący nasz bank ma awarię i nie jesteśmy w stanie zapłacić.

Bitcoin – oszustwoOkazuje się, że zakupy stają się niemożliwe w takiej sytuacji. Sytuacja jest szczególnie ciężka gdy na przykład na ostatnią chwilę chcieliśmy kupić prezent dla bliskiej nam osoby. Zostajemy wtedy bez prezentu i bez dostępnych środków. Pozostaje nam tylko jechać z gotówką do centrum handlowego. Niestety najczęściej wiążę się to z dużymi korkami i tłokiem w sklepach, szczególnie w nadchodzącym okresie przedświątecznym. Wiele osób wybiera zakupy internetowe właśnie z powodu własnej wygody. W przypadku wcześniej wspomnianej awarii, z pomocą przychodzą właśnie kryptowaluty. Ryzyko awarii jest prawie zerowe, ponieważ system oparty jest na rozproszonej sieci, która minimalizuje szansę na przerwę w jego działaniu.

Bitcoin – Oszustwo niemal niemożliwe

Najbardziej popularną krypto walutą jest bitcoin. Na pewno każdy z nas słyszał o tej walucie w mediach. Słynie ona z dużych wahań swojej wartości. Jakiś czas temu była warta zaledwie kilkanaście groszy, a po kilku latach jej wartość urosła nawet do kilkunastu tysięcy. Jeśli ktoś kupił kilka sztuk bitcoinów na samym początku istnienia waluty, to dzisiaj najpewniej jest milionerem. Zakupy internetowe są bardzo bezpieczne jeśli używamy waluty bitcoin – oszustwo jest praktycznie niemożliwe. System jest zaszyfrowany, więc nikt nie jest w stanie zidentyfikować nas jako użytkownika. Proces jest całkowicie automatyczny i nie ma możliwości ingerencji w transakcję. Nie warto zamykać się na nowe technologie, mogą być one bardzo pożyteczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here