Bitcoin - Koparka

Bitcoin jest najbardziej znaną i najmocniejszą kryptowalutą, dlatego wiele osób nawet laików w tematach giełdowych. decyduje się zainwestować w niego swoje pieniądze. Podstawowa różnica pomiędzy bitcoinami, a walutami krajowymi jest to, że o ich wartości decyduje jedynie popyt i podaż, nie są uzależnione od żadnego centralnego eminenta. Wartość bitcoinów od 2008 roku, w którym powstały rosła w niewyobrażalnym tempie, czyniąc z wielu posiadaczy milionerów, zwłaszcza tych, którzy zainwestowali na początku. Obecnie, aby zakupić bitcoina należy wydać średnio 10 000 USD, ale można również zakupić jakąś jego część w zależności od kwoty, którą chcemy na nie przeznaczyć. Na początku warto sprawdzić o co w tym w ogóle chodzi na mniejszej kwocie. Każdy kto zdecyduje się na zakup musi wcześniej założyć tzw. wirtualny „portfel”, na którym będą przechowywane kryptowaluty i do których dostęp będziemy mieć tylko my.

Bitcoin – Koparka

Bitcoin - KoparkaDla niektórych zarabianie na zmiennych kursach zakupionych bitcoinów to za mało. Zamiast kupować możemy je sobie wykopać, a potrzebna nam będzie do tego Bitcoin – koparka. Na początku wystarczające do tego były zwykłe domowe komputery, które były w stanie rozwiązać zadanie kryptograficzne, za które otrzymywana jest zapłata w postaci wydobytego bloku. Bitcoin oparty jest na bardzo skomplikowanym algorytmie, który dokonuje samoregulacji trudności zadań i obecnie nawet bardzo dobrej klasy domowy komputer to za mało. Zadanie matematyczne, za którego rozwiązanie jest nagroda w postaci bitcoinów jest za trudne, aby rozwiązał je zwykły człowiek, do tego potrzebne są wyspecjalizowane sprzęty, maszyny posiadające moc obliczeniową, czyli koparki.

Co to jest właściwie koparka kryptowalut?

To właściwie sprzęt, który budową przypomina zwykły PC, ale różnica polega na tym, że posiada ona układ kilku bardzo wydajnych kart graficznych, czyli można powiedzieć, że taki superkomputer, który nie zużywa swojej mocy obliczeniowej do gier, ale do rozwiązywania zagadek matematycznych. Na ryku dostępne są różne rodzaje koparek, najbardziej popularne są koparki ASIC, które są najbardziej ekonomiczne i zużywają stosunkowo mało energii. Dodatkowo są nieduże gabarytowo i lekkie.

Nazwa koparka wzięła się stąd, że bitcoin został określony mianem „złota internetu”, a złoto jak wiadomo trzeba wykopać w kopalni, a zajmują się tym oczywiście górnicy, w tym wypadku górnicy cyfrowi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here