Bitcoin – Jak kupić?

Bitcoin jest obecnie chyba najpopularniejszą kryptowalutą na świecie. Pomimo tego, że cena pojedynczego bitcoina jest niebywale wysoka, i na chwilę obecną wynosi prawie czterdzieści tysięcy złotych, to chętnych na jego zakup nie brakuje. Nawet w „polskim” internecie frazy typu „Bitcoin – jak kupić” znajdują się coraz wyżej w rankingach wyników wyszukiwania. Nie ma się też co specjalnie temu dziwić – jest to nadal kryptowaluta dająca zdecydowanie największą możliwość zarobku, a wahania w jej cenie siłą rzeczy są największe.

Bitcoin – Jak kupić?

Zanim jednak zaczniemy na poważnie handlować bitcoinem, musimy zdobyć choć odrobinę tej kryptowaluty. Oczywiście, istnieją tak zwane kraniki, które w zamian za wykonanie prostych czynności, np. wypełnienie ankiety, wypłacą nam drobną kwotę zupełnie za darmo. Takie pozyskiwanie bitcoina mija się jednak z sensem, a zanim zdobędziemy ilość umożliwiającą konkretny handel na giełdzie, minie kilka tygodni, o ile nie lat.

Dużo lepszym pomysłem będzie zatem zainwestowanie rzeczywistej gotówki i zakupienie Bitcoina

Oczywiście, mało kogo stać na wydanie czterdziestu tysięcy złotych, a zatem na początku powinniśmy zainwestować w satoshi (porównując Bitcoina do rzeczywistych pieniędzy, jest to odpowiednik grosza czy też centa). Najprościej będzie tego dokonać za pomocą którejś z wielu giełd działających w sieci.

Giełda kryptowalut to strona, która umożliwia użytkownikom handel nimi i wymianę ich na prawdziwe pieniądze

Bitcoin – Jak kupić?Przykładami giełd kryptowalut są BitBay, Coinbase czy Coinquista. Codziennie na tego typu platformach pojawiają się tysiące ofert kupna i sprzedaży wirtualnej waluty.

Pierwszym warunkiem, który muszą spełnić osoby planujące zakup Bitcoina jest, oczywiście, rejestracja na wybranej platformie. Następnie należy dodać środki do wirtualnego portfela — w wielu przypadkach będziemy mogli dokonać tego zarówno za pomocą konta bankowego, jak i serwisu PayPal. Po zaksięgowaniu ich na naszym wirtualnym koncie, co zwykle trwa zaledwie kilkanaście minut, możemy przejść do transakcji.

Na wybranej platformie znaleźć musimy zakładkę, która przekieruje nas na samą giełdę. Tam, w większości przypadków, sytuacja jest już prosta — widzimy listę dostępnych kryptowalut i wybieramy z niej bitcoina. Pojawi się lista otwartych transakcji. Wybieramy którąś z nich (pamiętając, rzecz jasna o tym, że musimy posiadać odpowiednią ilość pieniędzy na koncie) i postępujemy z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. W większości przypadków jedynie kilka kliknięć dzieli nas od realizacji transakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here