Bitcoin - Informacje

Zalały nas czasy cyfrowe. Wszystko dzieje się w internecie, a co ciekawe powstają również pieniądze- kryptowaluty, które materialnie nie istnieją, nie jesteśmy w stanie ich dotknąć, ale w przestrzeni cyfrowej funkcjonują. Kolejna sprawa, bitcoin, kto to wymyślił,co to w ogóle oznacza? Zaraz wszystkiego się dowiemy, okazuje się, że nie jest to tak tajemnicze jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Nadszedł czas, żeby omówić temat Bitcoin – informacje.

Bitcoin – Informacje

Zaczynajmy w takim razie, po pierwsze czym w ogóle jest bitcoin? Przez niektórych nazywany złotem internetu. Jest swego rodzaju innowacyjną walutą, która nie potrzebuje banku, rządu czy jakiejkolwiek instytucja, która byłaby pośrednikiem w jego wymianie. Bitcoin dostępny jest tam, gdzie jest internet bądź też sieć komórkowa. Mówi się również, że jest to waluta p2p. Zapewne nic wam to nie mówi co to w rzeczywistości oznacza? Przysyłana jest od osoby do osoby, jak już wspominaliśmy, bez pośredników!

W takim razie jak mogę zdobyć bitcoiny, skąd je wziąć?

Znajdziesz go w kantorze bitcoin bądź też na giełdzie kryptowalut. Dzięki korzystaniu z tej waluty, unikniesz prowizji wysyłając pieniądze, nie ma tutaj jakichkolwiek ograniczeń technologicznych, ale także możesz wysłać pieniądze do dowolnego miejsca na świecie oszczędzając przy tym czas. Mnóstwo czasu!

Bitcoin - InformacjeCo ciekawe nikt nie kontroluje bitcoina, co za tym idzie nie posiada on naczelnego przywódcy. W związku z tym jakiekolwiek działania wykonywane z bitcoinem muszą być poparte przez pewną ilość członków. Jakie to daje korzyści? Przy odpowiednich zabezpieczeniach nikt nie może ci odebrać bitcoinów bez twojej zgody lub je po prostu zablokować. Nawet Satoshi Nakamoto, który stworzył walutę nie ma już je pod kontrolą, wszelkie kolejne pomysły muszą być zatwierdzone przez członków.

Bitcoin jest oparty na technologii „blockchain”, co oznacza „łańcuch bloków”. Wciąż niewiele to mówi. Poprzez ten łańcuch informacje są przechowywane i przesyłane, a nie ma mowy w internecie, by coś zniknęło raz na zawsze.

Bitcoin to nie tylko waluta dla wielkich firm czy korporacji, zwykły szary człowiek może z nich korzystać i kupować różne rzeczy- pizzę, nieruchomość czy samochód. Oczywiście sprzedawca musi dać zgodę na płacenie bitcoinem- a takich sprzedawców jest coraz więcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here